Ľubka84
27.03.20,14:56
Dobrý deň, pri vypisovaní VPD v časti komu má byť uvedená len pošta alebo pošta a organizácia ktorej to bolo šekom platené? Ďakujem
Mária27
27.03.20,14:03
čo je VPD?
marjankaj
27.03.20,14:09
výdavkový pokladničný doklad.
marjankaj
27.03.20,14:11
Napíš "podľa dokladu".
Ak mám spoločný VPD pre viac nákupov, tak tiež nevymenovávam všetky. A kontrolór by mal vedieť čítať, či?
Ľubka84
27.03.20,15:04
Ďakujem za odpoveď. Ide o platbu šekom poistného do sociálnej poisťovne. Na ústrižku šeku je suma pre socialku a poštový poplatok. Tak či má byť uvedená aj sociálna poisťovňa aj pošta v riadku Vyplatené komu
kukučka
27.03.20,15:36
Ja som vypisovala adresáta, nemusela som potom pozerať priložený blok, v tvojom prípade poistné SP + pošt., nebudeš účtovať predsa "poštu". Zjednoduš si prácu.
marjankaj
27.03.20,16:51
Ale účtovať to musí zvlášť, predsa poštovné nezahrnie do odvodov.
Ja som nevypisoval VPD, doklad o nákupe je predsa ten šek. Kontrola námietky nemala. Doklad bol podľa §10 zákona o účtovníctve.
Toto je zjednodušenie a nie vypisovanie duplicitných dokladov.
Ľubka84
28.03.20,11:16
Ďakujem veľmi pekne. Nevediem účtovníctvo, len daňovú evidenciu pre otca ako živnostníka, uplatňuje si paušálne výdavky, tak evidujem len faktúry a odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne, zdravotnú platí v pokladni a sociálnu platí šekom.
veronikasad
28.03.20,12:39
Lubka, ujasni si pojmy. Danova evidencia a výdavky pausalom su dve uplne rozdielne veci.
Pri výdavkoch pausalom sa naozaj nemusis zaoberať vypisovanim pokladnicnych dokladov. Seky nalepim na jednu A-4-ku, poštovné ma nezaujíma.
Ľubka84
28.03.20,15:01
Ekonómka vypísala otcovi VPD k odvodom do zdravotnej poisťovne platenej v pokladni a pri sociálnej poisťovni mi povedala spočítať sumy zo šeku - poistné plus poštovné na VPD, ale už mi neodpísala, koho napísať do vyplatené komu, tak som sa obrátila s prosbou o pomoc na Poradu.
marjankaj
28.03.20,15:05
Nájdite si inú účtovnú kanceláriu, alebo ekonómku.
veronikasad
28.03.20,15:08
Neries, este raz, ziadny pokladnicny doklad pri vydavkoch pausalom nepotrebujes. A postovne sa v ziadnom pripade nezahrna do poistneho
marjankaj
28.03.20,15:11
Ale to potrebuje tá "ekonómka".:eek:
Ľubka84
28.03.20,20:02
Ďakujem za všetky názory. Šesť rokov vypisujem VPD k odvodom do zdravotnej a do sociálnej poisťovne, akurát som si až tento rok uvedomila že som nikde do VPD nedala to poštovné, tak som to chcela spätne opraviť, ekonómka napísala, že mám dopočítať poštovné. Otcovi vediem len tabuľku faktúr a dve tabuľky s odvodmi k daňovému priznaniu, nevedela som to vygooglit.