Ingrid Ondruskova
27.03.20,15:33
Posledné 2 dni ma zaujíma téma ohľadom OČR kvôli zavretým školám, a to konkrétne pre kategória: zdravé dieťa nad 11.rokov. Mám tak starú dcéru, t.j.11+...a preto nemám problém byť v kontakte s rodičmi jej rovesníkov. Zistila som, že niektorí lekári bez okolkov dajú potvrdenie, a dieťa nemusí mať inú diagnózu, t.j. je úplne zdravé a niektorí lekári s tým majú problém....nerozumiem tomu...dostali vôbec nejaké usmernenie, ako majú postupovať? A vy, rodičia podobne starých detí, akú máte osobnú skúsenosť??
veronikasad
27.03.20,15:43
Tu máš postup pre lekárov, môžu vystaviť ošetrovne aj pre dieťa staršie ako 11 rokov s dgn. U 07,2

https://www.socpoist.sk/aktuality-ako-maju-pediatri-potvrdzovat-ziadosti-o-osetrovne-z-dovodu-starostlivosti-o-deti/48411s68400c
Ingrid Ondruskova
27.03.20,21:19
čo už...naša úžasná vláda nám nedopraje ani chlp naviac, ako by trebalo...viem, že v Čechách bez problémov určili hranicu 13.rokov vek dieťaťa, ale ďakujem za info....
Tweety
27.03.20,21:21
A čítala si to? Lebo je to aj na staršie deti. Ale nadávať je asi jednoduchšie.
veronikasad
27.03.20,21:23
Asi sa jej nepaci nazov tej diagnozy - ani mne, nerada malujem čerta na stenu
Ingrid Ondruskova
27.03.20,21:55
nechajte tak, dievčence...idem jednoducho napísať na sociálku, dám dotaz...snáď mi odpovedia!!! prajem pekný večer....
veronikasad
27.03.20,22:48
Ingrid, s čím mas problem? Ved v tom usmerneni je presny postup pre pediatrov. Rozdiel pre rodiča je len v tom, ze pocas uzatvorenia školy u dieťaťa starsieho ako 11 rokov musi žiadosť o osetrovne vystaviť pediater, kym do 11 rokov žiadosť vypĺňa rodič sám.