Michal411
28.03.20,08:12
Dobrý deň. Mám otázku týkajúcu sa nedoplatku nájmu. Vlani nám v bytovke prerábali kotolňu a počas tohto obdobia bola na ohrev vody nainštalovaná elektrická špirála. Kvôli vysokej spotrebe el. energie máme teraz vysoký nedoplatok na nájomnom - niekoľko 100€. Chcem sa opýtať ako mám postupovať, keďže nás nikto neinformoval, že nám takéto náklady vzniknú. Keby som o tom vedel, tak by som s takýmto postupom nesúhlasil. Musím to uhradiť? Prípadne, či to nemôže ísť uhradiť zo spoločného fondu, keď to bolo počas prerábky kotolne. Ďakujem.
jslancik
28.03.20,07:25
nainštalovanie el. špirály niekto musel schváliť.

mimochodom, ohrev vody elektrinou je lacnejší ako teplá voda z teplární či odkiaľ sa to dodáva. samozrejme za predpokladu, že bojler je v byte. nevznikajú asi dosť veľké tepelné straty v rozvodoch bytovky, ako sa to asi stalo vo Vašom prípade.
Michal411
28.03.20,07:49
Za niekoho hlupy napad my trpíme.
Mária27
28.03.20,12:01
Aj spoločný fond napĺňate len vy, Mesačné zálohy (§ 10) sa delia na fond opráv a na úhrady za plnenia (ods. 4). Fond opráv je vysvetlený v ods. 3, úhrady za plnenia v ods. 6. Mesačné zálohy sa vyúčtujú ročne každému, niekto má preplatok a niekto nedoplatok, alebo máte teraz všetci nedoplatky, lebo ste mali nízke zálohové platby.

Pozri § 10 zákona o vlastníctve bytov tu https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1993/182/20200201