Viera
23.11.04,14:35
Dodávateľ nám vystavil dobropis na vrátený tovar. Nie som si istá ako to zapísať do daň. priznania, pretože mám oslobodené plnenia a musím počítať koeficient :
DPH z došlého dobropisu prepočítam koeficientom z mesiaca, kedy som si na odpočte uplatnila pôvodnú faktúru.
DPH potom zapíšem plusom do riadku 25.
Bude to takto správne ?

Ďakujem.
Paula
23.11.04,13:51
Dobropisy dávam do r.25 nekrátené koeficientom, pretože pri uplatnení pôv.faktúry mi DPH síce bolo krátené, ale tú krátenú sumu som zaúčtovala na 548.
Viera
23.11.04,14:22
Dobropisy dávam do r.25 nekrátené koeficientom, pretože pri uplatnení pôv.faktúry mi DPH síce bolo krátené, ale tú krátenú sumu som zaúčtovala na 548.
Aj ja som to do dnešného dňa robila takto, ale keď som si prečítala najnovšie usmernenie k DPH na www.drsr.sk - str. 20 až 23, tak som z toho zmätená...
Paula, ak ťa môžem poprosiť, skús si to prečítať, a potom sa mi ozvi, ako tomu rozumieš.

Ďakujem.
Paula
23.11.04,14:43
Klikla som na tebou uvedenú adresu, ale ďalej neviem kam kliknúť, aby som si tie strany mohla prečítať:)
Hlinkovx
23.11.04,14:48
Prikladám Vám tie usmernenia sem.../ dúfam, že sú to tie, o ktorých debatujete/
aby ste nemuseli brázdiť tou ich "prehľadnou stránkou"
Hlinkovx
23.11.04,14:50
Klikla som na tebou uvedenú adresu, ale ďalej neviem kam kliknúť, aby som si tie strany mohla prečítať:)
www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)
dáš presmerovanie na portál
a hneď by sa ti mali objaviť aktuality:
a tam tie usmernenia sa nachádzajú
Paula
23.11.04,14:50
Vďaka, idem pozrieť.
Viera
23.11.04,14:52
Díky, Hlinkovx, presne toto som myslela. Teda pokyn04odpdph.pdf.
Hlinkovx
23.11.04,14:58
není zač...nech Vám to pomôže
Paula
23.11.04,15:20
Vytlačila som si tie vážne strany,zajtra preštudujem dôkladne. Ale veru už na str.30 je to tak, že aj dobropis treba podľa koeficientu. Ja som si len podľa logiky myslela, že ak som si predtým "neuplatnenú DPH" dala do nákladov, nemám nárok pri dobropise pýtať od štátu všetko. Našťastie neokradla som firmu o veľa, DPH z dobropisov nebola veľká.