vanessa2
31.03.20,14:05
Dobrý den príspevok pri poklese tržieb na zamestnanca z dôvodu koronavirusu je možné aby poberala aj firma ktorá funguje ale klesli jej tržby alebo len firma na zamestnanca ktorý nepracuje?ako ste tomu porozumeli?dakujem
avalik
31.03.20,12:41
ešte nič nevyšlo v Zbierke zakonov
vanessa2
31.03.20,13:21
ved prave najskôr som porozumela ze aj tie firmy co funguju ale dnes som nasla clanok ze si firma moze ziadat len za zamestnancov co nepracuju tak som dostala vyzrate riadne od sefa....zatial nikde k tomu nic nevidim uz mali zverejnit k tomu nieco vsetci cakame dakujem
marjankaj
31.03.20,13:29
asi musíš Matovičovi nariadiť, nech začne robiť aj niečo užitočné.:D
buchač
31.03.20,14:14
Maťkovič na tých zamestnancov serie pekne zvysoka.
Za jeho tvrdé vajcá ho pevne držia iní hráči....akurát tvrdá huba mu zbytočne a na prázdno melie.
IvetaH
02.04.20,06:51
Páni, dajte mu 90 dní ako každej vláde, potom mu dôjde, že predvolebná kampaň už skončila naozaj.
marjankaj
02.04.20,07:34
veď mne je matovič ukradnutý. čo zaseje to bude žať. ja nie som jeho poradca.
sattelitka
02.04.20,16:06
Ja som pochopila, že každej firme (samozrejme po splnení podmienok) ktorá síce funguje, ale klesli jej tržby,a tomu zamestnancovi vypláca počas tejto doby náhradu mzdy vo výške priemerného zárobku (len zatiaľ neviem zistiť koľko to môže byť %z priemer.zárobku)
buchač
02.04.20,16:47
IvetaH (Dnes 09:51) Páni, dajte mu 90 dní ako každej vláde, potom mu dôjde, že predvolebná kampaň už skončila naozaj.
==================
Ani trt makový trnafský mu nedám...akurát tak bejzbolkou po chrbte, žeravé čúro do pečene a devinu do čela.

Machrovič nie je v pozícii, aby si vajcá váľal a spoliehal sa na tých 90 dní...on musí makať, drieť, konať a nie si mikrofón do huby dávať..ten si môže tak akurát šturiť do riti a prdieť doň.
vanessa2
02.04.20,17:43
ak je zamestnanec doma nepracuje tak má firma nárok na príspevok, ale bod kde je pokles tržby u szčo, už som z toho hlúpa total...szčo len tí ktorí majú tiež zamestnancov?ak szčo si predáva sam a poklesli mu tržby tak nemá nárok na príspevok?dakujem
sattelitka
02.04.20,18:23
szčo môže sám za seba žiadať príspevok, ak mu klesli tržby (tiež po splnení podmienok)
vanessa2
03.04.20,11:12
takže szčo nemusí mať len zamestnancov ale ak mu klesli tržby žiada príspevok ale firma sro len ak zamesntanci nepracuju...už som z toho blázon....