€lena
31.03.20,15:55
Dobrý deň, Pracujem 16 mesiacov v jednej s.r.o.,ako kozmetička. Na základe môjho životopisu na stránke Profesie ma kontaktovala moja terajšia zamestnávateľka a ponúkla mi prácu na trvalý pracovný pomer na dobu neurčitú. Kedže mám dlhoročnú prax, potrebovala zamestnankyňu, ktorá by jej robila odbornú garantku, kedže ona je ekonóm a má iba niekoľko mesačný kozmetický kurz. Otvorila kozmetický salón v ich vlastnej budove, zariadila ho luxusne, nakúpila drahé stroje, čomu zodpovedali vysoké ceny za ošetrenie a väčšinou márne čakanie na zákazníčky. Keď prišla táto kríza, oznámila mi že ruší salón a navrhla aby sme ukončili môj pracovný pomer dohodou s čím som nesúhlasila, pretože v terajšej situácií robotu nezoženiem. Žiadala som dvojmesačnú výpoveď, nakoľko som zamestnaná na trvalý pracovný pomer
na dobu neurčitú a myslím, ale nie som si istá či mám nárok na dvojmesačné odstupné. Teraz je salón zatvorený a kedže zamestnávateľ stále niečo vymýšľa a preháňa ma do salóna a vyhráža sa že mi dá absenciu keď neprídem. Momentálne som na PN, neviem čo ma čaká keď mi PN skončí. Neviem ako mám reagovať v tejto situácií, je to psychický nátlak, lebo zákazníčky robiť
nemôžem a upratovačka nie som. A vôbec si neviem predstaviť ako by som bola v tejto situácií ohodnotená. Môže ma nútiť byť v salóne aj keď zo zákona nariadenie zatvorenie týchto prevádzok? Ďakujem za odpoveď.
Tweety
31.03.20,14:04
Odpoveđ na otázku v zadaní: nárok na odstupné pri výpovedi od zamestnávateľa patrí len tým, ktorým PP u zam-ľa trval najmenej 2 roky, pri dohode z organiz. dôvodov by nárok vznikol.