denisa1189
31.03.20,18:02
Dobrý deň, prosim vas, kde sa mám obrátiť, keď mi dali výpoveď kvôli tejto situácii čo nastala, som samozivitelka s 1 dieťaťom, a neviem si vyhľadať na čo mám nárok.... prosím o kadmzdu radu, dakujem????????????
veronikasad
31.03.20,16:04
podpísala si dohodu o skončení pracovného pomeru v zmysle § 60 ZP ? Máš splnenú podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 4 rokoch, resp. od poslednej evidencie na UP ?
denisa1189
31.03.20,16:05
Žiaľ, bola som v skúšobnej, a všetky krupierky sme takto prišli o prácu.... nebola som evidovaná na úrade práce cca 3 roky
Tweety
31.03.20,16:11
V SD sa nejedná o výpoveď ale o skončenie PP v skúšobnej dobe. Môžeš sa zaevidovať ako uchádzač o zamestnanie. Ak máš poistenie v nezamestnanosti aspoň 730 dní, vznikne ti nárok na podporu.
veronikasad
31.03.20,16:13
V skúšobnej dobe môže zamestnanec aj zamestnávatel zrušiť pracovný pomer kedykolvek aj bez uvedenia dôvodu.
zaeviduj sa na UP do 7 kal.dní, dá sa aj elektronicky, kontaktuj príslušný UP, kde ti povedia doklady ktoré je nutné doručiť elektronicky.
Ak máš splnenú podmienku 730 kal.dní poistenia v nezamestnanosti, vznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti.

Po zaradení do evidencie UP, môžeš v ochrannej dobe do 7 kal.dní začať vlastnú PN-ku. Na OČR sa ochranná doba nevzťahuje.
Poberanie dávky v nezamestnanosti sa preruší a obnoví sa po ukončení PN. Lekár vystavuje PN na tlačive SP, nie UP, kopiu PN treba doručiť aj na UP (originál do SP)
veronikasad
31.03.20,16:15
oprav názov témy, neide o výpoveď ale ukončienie pracovného pomeru v skúšobnej dobe