sattelitka
31.03.20,18:31
Môžem vyplniť a poukázať 2% dane pre NO ak mám odklad DP do 30.6.2020? Bude to DÚ akceptovať? neviem na finan.stránke nájsť ohľadom nových pravidiel nič.
Katy a R
31.03.20,18:37
čo chceš vyplniť a poukázať? Veď vyplníš príslušnú kolonku v DP, keď ho spravíš a podáš (do 30.6. je tvoja lehota)
doplním z § 50 ... treba čítať zákon: ;)
"Daňovník, ktorý je
a) fyzickou osobou, je oprávnený vyhlásiť v daňovom priznaní v lehote na podanie daňového priznania, že podiel zaplatenej dane do výšky 2 % sa má poukázať ním určenej právnickej osobe podľa odseku 4 ...."
Tweety
31.03.20,18:49
Veď poukázať sa dá len zo zaplatenej dane, ak teda DP ešte nepodáš, daň nezaplatíš, nie je ani čo poukázať.
sattelitka
31.03.20,18:58
jasné, len sa hovorilo že ten kto podá DP FO v predĺženej lehote, ten nemôže poslať tie 2%..lebo im to nedajú (tým obč.združeniam)..niečo také som počula
Tweety
31.03.20,19:01
Samozrejme, že týmto sa posunie aj poukázanie 2%.
Katy a R
31.03.20,19:05
nože daj zdroj - kde "sa hovorilo" ???;) aj v minulosti sa normálne poukazovali 2% - aj v predĺženej lehote! NO ich dostane trošku neskôr