zuzana
23.11.04,14:09
Prosím Vás ešte nikto neprišiel na nejaký zlepšovák :( na účtovanie tých zahraničných došlých fa?Ako to účtujete.Účtujete aj DPH 343AE/343AE, alebo DPH v MRP-samozdanenie neúčtujete?Ako to robíte s tými kurzami, ak fa príde 5.8.2004 a vystav.bola 29.7.2004?Meníte v čiastkach iba dopočítanú DPH a Základ dane necháte taký, aký je alebo ho prepisujete aby to sedelo s tou DPH, alebo to evidujete len v Exceli?????? :confused: :confused: :confused: :confused:
zuzana
24.11.04,08:46
Nikto nerobí s MRP pod Windowsom?? :confused:
Katty
24.11.04,09:15
Zuziiiiii robím aj v MRP ale zatial mám faktury vystavené aj prijaté a aj tovar na sklade v jeden deň takže nemusím zadávať dva kurzy. Každopádne o DPH samozdanení neúčtujem používam zoznam DPH dokladov kam mi to počíta MRP samé. Niekomu som tu už radila aby používal trošku komplikovanejší spôsob kým to MRPáci neprerobia. Aby čiastku základu dane rozdelil na dve položky podľa rozdielu v kurzoch, jedna položka by podliehala 19% dani a tá druhá nie, tým pádom si MRP pre samozdanenie vezme len základ dane ktorý je označený ako podliehajúci DPH, tým pádom budú pre daň.priznanie DPH správne obe čiastky aj základ aj daň a celková suma faktury pri zaúčtovaní bude tiež sedieť.