sta
11.09.06,08:12
Ahojte, môže živnostník pracovať aj na dohodu o vykonaní práce? A musí vtedy podpisovať Vyhlásenie k dani? :confused:
Jana Motyčková
11.09.06,06:14
Môže pracovať na DVP a vyhlásenie k dani nemusí ale môže podpísať.
ivetaM
11.09.06,06:18
moze pracovat na DVP ale myslim si ze vyhlasenie nemusi vypisovat lebo DVP sa plati zrazkova dan tak je to zbytocne vypisovat.
sta
11.09.06,06:22
Tiež si myslím, že to vyhlásenie podpisovať nemusí, ale keď to od neho chceli, tak čo už... Každopádne ďakujem za odpoveď :D
Tweety
11.09.06,06:25
moze pracovat na DVP ale myslim si ze vyhlasenie nemusi vypisovat lebo DVP sa plati zrazkova dan tak je to zbytocne vypisovat. Tá ZD z dohody nie je taká jednoznačná, pretože sa týka iba príjmu mesačne do 5000.-, ak nie je podpísané vyhlásenie k zdaneniu a zamestnanec neuplatňuje DB.
marcik
11.09.06,09:03
prosím mám otázku aj keď neviem ci k tejto téme, ale pomaly sa naučim sem prispievať podľa pravidiel, teda tá otázka.v apríli som prebrala účtko jednej firmy, a ta má aj zamest.na HPP aj DoVP, a im bola zrážaná daň preddavkovo, hoci nemali podpísané vyhlásenie k dani.Ale ja im uplatňujem už zrážkovú daň,aj posielam výkazy daň.úradu. Daň bola vždy riadne v čase odvedená.Chhcela by som veddieť či je možné 4mesiace DoVP odvádzať preddavkami a ostatné mesiace zrážkovou daňou? Alebo je potrebné spätne robiť dodatočné oznámenia? ale potom už nesedia KSymb.platieb? Ako na to?
jankasm
11.09.06,09:11
prosím mám otázku aj keď neviem ci k tejto téme, ale pomaly sa naučim sem prispievať podľa pravidiel, teda tá otázka.v apríli som prebrala účtko jednej firmy, a ta má aj zamest.na HPP aj DoVP, a im bola zrážaná daň preddavkovo, hoci nemali podpísané vyhlásenie k dani.Ale ja im uplatňujem už zrážkovú daň,aj posielam výkazy daň.úradu. Daň bola vždy riadne v čase odvedená.Chhcela by som veddieť či je možné 4mesiace DoVP odvádzať preddavkami a ostatné mesiace zrážkovou daňou? Alebo je potrebné spätne robiť dodatočné oznámenia? ale potom už nesedia KSymb.platieb? Ako na to?

Aby to bolo správne a v poriadku najlepšie by bolo spätne porobiť oznámenia za tie mesiace, ktoré treba a požiadať o preúčtovanie zaplatenej preddavkovej dane na daň zrážkovú. S tým by problém nebol, len treba počítať s tým, že za každé neskoro podané oznámenie je pokuta 2000,-Sk. ;)
marcik
11.09.06,09:53
vďaka! nepotešili ste ma, ale keď chcem to mať ok.ako presvedčím podnikateľa že to musí byť! bude sa ohrádzať že aj ja som mu mala robiť tak ako doteraz. ale podľa mňa je správnejšie dať zrážkovú daň.Vďaka!
endrju
11.09.06,11:05
vďaka! nepotešili ste ma, ale keď chcem to mať ok.ako presvedčím podnikateľa že to musí byť! bude sa ohrádzať že aj ja som mu mala robiť tak ako doteraz. ale podľa mňa je správnejšie dať zrážkovú daň.Vďaka!

Zákon o dani z príjmov nedáva na výber pri preddavkovej alebo zrážkovej dani.
Sú presne stanovené pravidlá, z ktorých jednoznačne výplyva kedy sa odvádza preddavková daň a kedy zrážková. "Prskanie" podnikateľa v tých pravidlách zahrnuté nie je. :)
Treba preto postupovať podľa zákona...
marcik
11.09.06,13:10
Ďakujem Vám!Mám hlavu V smútku lebo za 4 mesiaiace to ma po 2000,- spolu 8000,-Sk pokutu!!