Mimiiiq
03.04.20,13:15
Co je pravdy na tom, ze mi nebude vyhovene o odklad splatok, ak som za posledné obdobie mal omeškanie ale vzdy bolo splatene? O tom nikto neinformuje? To by bolo svinstvo nie? Vsak to sa dotyka 1000 cok ludi.
Chobot
03.04.20,12:11
Zatiaľ to nevie ani pánboh, ako to bude o týždeň, mesiac, pol roka....

A prečo by to malo byť svinstvo? Meškanie so splátkami by si ako nazvala? Lajdáctvo? Nezodpovednosť?
buchač
03.04.20,12:17
Hmm...vezmime príklad z iného súdka.

Pôjdeš autom na červenú a 1000ka iných nie, tak ako to nazveme ?
Ja by som nazval svinstvom, lebo si :
- nedodržala dopravné predpisy
- ohrozila iných
- a to najhlavnejšie - porušila zákon
misoft
03.04.20,12:17
Nuž - "meškanie" splátok - banka to BUDE považovať za porušovanie zmluvy. A je jedno, či zo zábudlivosti, nedostatku prostriedkov, alebo inej príčiny.
Co je psáno, to jest dáno! Platilo,. platí a bude platiť.
Chyba v tomto prípade je na TVOJEJ strane! Keď sa s bankou nekomunikuje a čaká sa - nejako to len bude - tak to aj takto dopadne. Mal si napochodovať predtým do banky, konzultovať, vyjednávať, aby ti buď upravili výšku splátky, alebo presunuli dátum splácania. Banke je jedno, či budeš platiť 10. alebo 20. - len aby si PLATIL to, čo si sa zaviazal. A zdá sa mi, že si asi hral mŕtveho chrobáka.
Mimiiiq
03.04.20,12:22
Pre tvoje info. Splacal som hypo 3 roky poctivo. Potom bol uraz, zostal som invalid ztp a stratil som prácu. Od vtedy su problémy so splacanim, nakolko si peniaze vycarovat neviem. Tolko k tvojim Sybilovskym vyjadreniam, preco som v tejto situácii!
buchač
03.04.20,12:24
Mimiiiq (Dnes 14:22) Pre tvoje info. Splacal som hypo 3 roky poctivo. Potom bol uraz, zostal som invalid ztp a stratil som prácu.
======================
...a teraz čo ???
Si myslíš, že si sám ???
Mimiiiq
03.04.20,12:27
Niesom, a???
buchač
03.04.20,12:32
No nič...mne je jedno, či dostaneš odklad splátok alebo nie. Ja ho dostanem, zvyšok ma netankuje.

Otázka fakt znie..." prečo si nešiel do banky a neriešil situáciu ?"

Ale myslím si, že ten odklad dostaneš.
Mimiiiq
03.04.20,12:34
Mimochodom, uz som sa dopátral inde odpovedi. Staci ze si vyrovnam dlh a nebudem v mínuse ku dnu ziadosti a žiadosť prejde. Dakujem Buchac.
Mimiiiq
03.04.20,12:36
Ps. Riešil som situaciu x krat v banke, a nic ich nezaujímalo okrem splacania a nemeskania. Rovnako to viem aj o dalsich ludoch, ktori mali rovnaky problem.
lubko6394
03.04.20,12:46
Odklad splátok ? To myslíš vážne ? Doplnil si že je to hypo a splácaš už 3 roky. A k tomu to ZTP a strata práce. Neviem akú máš predstavu že sa Tvoja finančná situácia zmení. U hypo sa nepožičiava na 5 rokov, ale na 20 a viac a Ty máš za sebou ešte len 3 roky. Odklad splátok Ti nepomôže rieš tú hypotéku.
misoft
03.04.20,18:02
Teraz bolo upresnené.... o odklad môže požiadať len ten, kto v poslednej dobe (min. 1 mesiac) NEMAL žiadnu opozdenú splátku a dodržiaval podmienky zmluvy. Takže POCHYBUJEM, že ti vyhovejú. A ako som písal - malo sa to riešiť vtedy, keď sa problémy ZAČALI.
buchač
04.04.20,14:46
To je fakt...ani slovo proti.
Ale záleží aj na tom, že ako sa na to potom pozrie ten oprávnený.

Čiže sa dá kľudne povedať, že krajná núdza bola uznaná a preto bola daná pokuta v dolnej hranici...a jeden môže byť rád, že nepríde aj o vodičák. ;)