sony136
03.04.20,12:34
Dobrý deň,váhala som či napísať ,ale potrebujem pomoc,,,,,V prvej polovici septembra 2019 som uzatvorila zmluvu s realitnou kanceláriou,,,,,po vyplnení vecí do zmluvy so mnou nebolo prejednávané ,čo a za akých podmienok,,,bolo povedané,že je to štandard a aby som počítala že provízia bude 4.tis.euro,,,,zdala sa mi to dosť vysoká cena,,,ale ,že dobre...najhoršie je,že do dnešneho dňa nemám doma túto zmluvu....aj keby som chcela vypovedať zmluvu s nimi,,,neviem ani na základe čoho sa mám pridržať,,,ked som volala,písal ,kde je čo je zo zmluvou,,,tak to boli len výhovorky tipu,,,ešte som si nestihla popísať vaše údaje,že tam treba doplniť ešte niečo a td.......viem,že som bola strašne naivná,ale musí byť predsa nejaká cesta von,,,,dalšia vec ma zaujíma,,,jedná sa o dom po rodičoch ,kde je vlastník domu aj môj brat,,,,,myslím si,že by mal mať aj on podpísanú túto zmluvu........nemá.....osem mesiacov sa toto ťahá a nič,,,,,mám dvoch kupcov na dom a už začínajú byť netrpezlivý,,,ani sa nečudujem,,,bolo treba vyriešiť určité veci na katastry a tu je ťiež kamen úrazu,všade som musela chodiť vybavovať ja veci fyzicky samozrejme s ich pochybnou navigáciou,,,,jeden papier sa vybavoval aj mesiac,,,všade,kde som išla,,,bud chýbali iné veci,ako podklady,,,,či chýbajúcedoklady,,,,takže.....ich počínanie ako realitnej kancelárie sa mi zdá dosť čudné,,,veľa školáckych chýb,,,,nevedenie,čo a ako dalej,,,neviem,či je tá ich provízia opodstatnená......naozaj neviem ,ako sa dalej pohnúť,,,momentálne je to na bode,kedy mi pani s realitky nedvýha ani mobil......budem rada,ak mi niekto bude vedieť pomocť a poradiť,,,,s pozdravom a priania pekneho dňa ,,
Žabinka
03.04.20,11:08
riadne chaoticky napísané..
uzatvorila som zmluvu znamená, že si aj niečo podpísala, len nemáš od RK zmluvu s ich podpisom? a aká to bola vlastne zmluva, jej názov..
aby som počítala že provízia bude 4.tis.euro..- provízia za čo, bolo špecifikované?
......ak to boli len výhovorky tipu,,,ešte som si nestihla popísať vaše údaje,že tam treba doplniť ešte niečo a td - dá sa len tak hocičo doplňovať jednostranne do zmluvy?
ja by som im písomne doporučene oznámila, že nakoľko do dnešného dňa nedodali zmluvu, považuješ ich jednanie za zavádzajúce a rušíš všetky dokumenty tebou podpísané..
prípadne ešte predtým skús poslať mail, ak ho máš, že sa obraciaš so svojim problémom na Národnú asociáciu realitných kancelárií Slovenska a SOI kvôli klamlivému konaniu, nedodržaniu informačných povinností RK, nedodržaniu povinností poskytovania služieb s odbornou starostlivosťou, odmietnutie uzavrieť a dodať zmluvu.. vyber si, čo by ti pasovalo..
nepíšeš, či chceš zmluvu zrušiť alebo chceš aby sa začali hýbať..
Chobot
03.04.20,11:08
Však to predaj svojmu záujemcovi o 2-4 tisícky drahšie, než je tvoja cena s tým rizikom, že tej realitke v najhoršom prípade budeš musieť dať tých 4 tisíc €.

Keď nemáš zmluvu, nevieme ti nič poradiť. A nemáš ani návrh zmluvy? To si podpísala ani nevieš čo? Nuž smola. V najhoršom prípade ťa to bude stáť tie 4 litre.
misoft
03.04.20,11:11
Nuž - nie je to štandardné riešenie. Skôr by som napísal - podvodné. Prečo? Pretože klient takto v žiadnom prípade nemá nič, čím by dokazoval nejaké zmeny, ktoré realitka môže vykonať. RK takto (bez jedného výtlačku zmluvy) môže kľudne zmeniť, čo sa jej len chce. Podpis už má, klient ťahá za kratší koniec.

Keďže je to obchodný vzťah - skúsiť sa opýtať SOI. Prípadne aj podať podnet.
misoft
03.04.20,11:38
Nuž... nechala si sa "napáliť". Čiže idú v tandeme notárka + realiťáčka - obe majú z toho tvoje lóve.
Keby si odmietla, mohla si si vybrať svojho vlastného odhadcu - a potom s jeho odhadom (samozrejme po zaplatení až po dodaní posudku a odhadu) si mohla predávať, ako by si chcela ty.
sony136
03.04.20,11:54
viem,že som konala zle,,,ale musí to mať aj nejaké riešenie...!!ako tu bolo písané,,,,pravdepodobne budem musieť zaplatiť tú ich 4 tisic.eurovú províziu,,,,mám kupca,ktorý mi chce dať viac peňazí za dom ,ako pani realitáčka dala,,,,,tak neviem,,,,už nemám čo stratiť,,,,len ako postupovať,,,,napísať im teda žiadosť o ukončenie.....on tiež nebude čakať dalšie mesiace,,,,chce si dom už začať upravovať,,,vždy ,ked mi volá ,čo nové,,,,no žiaľ nič....čaká sa ešte na zápis geomentáku na katastry,,,svieti tam blomba ešte
misoft
03.04.20,12:02
Radšej oželieť 4000€, ako čakať - dom časom stratí hodnotu a realiťáčka i tak nikoho nenájde, skôr napísané už nikoho nenájde, čo by to kúpil.
sony136
03.04.20,12:24
ja si asi myslím tiež,,,takže mám napísať list na tú krásnu realitku,,,že ukončujem s nimi všetku činnosť??
Jarka 1
03.04.20,14:02
A ako chcú donútiť brata, aby aj on podpísal s nimi zmluvu, keď im do teraz nič nepodpísal? Brat nepodpíše a čo urobia?
hanelie
03.04.20,14:14
môžete sem prilepiť tú zmluvu ? samozrejme osobné údaje začierniť -
mareko
03.04.20,14:18
V prvom rade zariaď, aby brat nikomu nič nepodpisoval. Keď brat zmluvu nepodpíše, nehnuteľnosť nemôžu predať. Ty by si mala byť tým pádom s najväčšou pravdepodobnosťou mimo obliga, lebo ste dvaja spolumajitelia a ty v žiadnom prípade nemôžeš niečo podpisovať za brata.
mareko
03.04.20,14:25
Veď ju nemá, o tom to celé je
hanelie
03.04.20,15:56
máš pravdu, teraz som to celé prečítala -
misoft
04.04.20,06:30
BTW
A nezabudni niekde "ohodnotiť" tú realitku. Vieš, ako to myslím.... Aby si už viacej ku kšeftu nečuchli.
tvrdohlavec
05.04.20,07:02
Aký podnet na SOI, rovno na prokuratúru a už len slovo prokuratúra vyvoláva u RK veľké nepokoje. No a odkedy odkrágľovali toho chudáka novinára a prokuratúre a policajtom rozviazali ruky....... Sony 136 ničoho sa neboj a zajdi na prokuratúru a budeš uvidíš ten cirkus. Manipuluj s Obč.zákonníkom.
,
buchač
05.04.20,07:21
Ani do konca som neprečítal...chaos je slabý výraz.
Chobot
07.04.20,09:05
Nie si sama, je veľa ľudí, čo aj z vlastnej chyby prídu o peniaze. Jeden príbuzný mal v pláne kúpiť byt. Podpísal bezhlavo rezervačnú zmluvu, dal zálohu a nakoniec mu banka neschválila úver. No samozrejme o zálohu prišiel.
kopretinka
17.04.20,13:01
Otázky sa nevymazávajú.Text bude vrátený moderátorom.