petalihi
03.04.20,17:38
Moj pracovný pomer trval od 1.4.2019 do 31.3.2020. Posledny marcový deň som zaslala mail na pobočku Sociálnej poisťovne v meste, v ktorom bývam, že žiadam od 31.3.2020 o dávku ošetrovne na dceru z dovodu, že kvoli koronavirusu má zavretú škôlku. Vystriedala som sa s manželom, ktory bral OčR od 16.3 - 30.3.2020.
Od 1.4.2020 som zapísaná ako finančný agent v NBS, avšak zatial to nerobim kvoli tomu, že som doma s dcérou. Je to práca na DIČ.
Mala som za to, že som začala čerpať OčR v čase trvania nemocenského poistenia a mala by mi byť z tohto príjmu aj počítaná.
Ale dnes som sa zľakla lebo mi prišiel žltý lístok, že mam na pošte zásielku zo sociálnej poisťovne... pošta bude najbližšie otvorená až v pondelok. Čo odo mna moze SP chcieť? Poraďte, nech nemam stresy do pondelka. Môžu mi v liste pisať, že posunuli moju žiadosť o ošetrovne do Bratislavy? Lebo moj zamestnávateľ ma sídlo v BA, ale ja som poslala žiadosť o ošetrovne mailom na pobočku v Žiline?
veronikasad
03.04.20,15:39
Poslala si aj čerstné vyhlásenie ?
petalihi
03.04.20,15:41
Zatial som cestné neposielala lebo ked som volala 31.3 na infolinku SP tak mi pani poradila, že tym, že v marci budem mat OčR len jeden den tak stačí poslat cestné vyhlásenie až na konci apríla a zahrnúť tam aj ten jeden den
veronikasad
03.04.20,18:08
Prílohoiu mailu bolo tlačivo zo stránky SP ?
Katy a R
04.04.20,12:21
Nestresuj - pravdepoddobne treba nejaké doplnenie , resp to čestné prehlásenie? (ozaj nemáme zázračnú guľu) . Pozrela si na stránke SP aktuálne info?
Tvoje poistenie skončilo 31.3. - takže nárok na dávku by si mala mať.
Od 1.4. si SZČO - ale bez povinného soc poistenia. ☺ ("nejhorší prý je smrt s vyděšení")