Lucka194
04.04.20,00:10
Zdravím.
V roku 1980 kúpila moja stará mama dom. Jedine, čo k tomu mame je kúpna zmluva, je dosť mimo a všetky papiere asi vyhodila. Chcem dom predať, lenže sme prišli na to, že časť pozemku, resp to, kde je postavený dom je stále napísaný na starých majiteľov. To už riešim, lenže som našla rozdiel v kupnej zmluve a v mape katastra. V kupnej zmluve sa nachádzajú parcely 135 (záhrada)- tá jediná sedí s katastrom a ďalej parcely 136/1 to je parcela pozemku, na ktorom stojí dom. Avšak táto parcela nie je zaznamenaná v kupnej zmluve. Parcely 136/2 a 136/3 sú evidované ako pozemok a zároveň aj miestnosti domu. Na mape katastra tieto dve parcely neexistujú. Dom je postavený na parcele 136/1 a parcele 1095/1, čo vôbec nechápem, odkiaľ tu parcelu 1095/1 nabrali... tým pádom podľa kupnej zmluvy neviem či môžu posúdiť, že bol ten dom naozaj kúpený. Zaujímavé je, že cely dvor sedí, je to všetko na starú mamu, ale čo sa týka pozemku, dom nie je ani len zapísaný v katastri, na dvoch parcelach nie je LV a stále patrí predchádzajúcim majiteľom podľa katastra. Mohlo sa stať to, že sa menili čísla parciel a preto tie čísla nesedia? Uzná mi kataster nehnuteľností kúpnu zmluvu, v ktorej budú uvedené neexistujúce parcely pri zápise nehnuteľnosti?
Ak by mi vedel niekto pomôcť, vedela by som poskytnúť dokumenty k tomu, pretože ja som do toho debil.
Mária27
04.04.20,11:10
Dajte si urobiť geometrický plán, geodet vám mnohé zistí a poradí.
Budovu môžete dať zapísať s potvrdením obce. Obec vám potvrdí aj potrebné veci na vydržanie - to robí notár. Kúpna zmluva potvrdzuje vašu dobromyselnosť, že vám majetok patrí. Predávajte až po zápise do katastra.