ivab
11.09.06,09:27
Potrebujeme kúpiť registračnú pokladňu, naskytla sa nám možnosť kúpy od subjektu, ktorý túto používal v roku 1996 a od vtedy nie. Je možné túto pokladňu používať teraz vzhľadom na predpisy v súčansnosti? Nie som znalá v predpisoch o RP, tak by som poprosila o pomoc.
alušik
11.09.06,07:41
Vieš presne, aký je to typ pokladne?
ivab
11.09.06,07:43
Práveže neviem, teraz som sa to dozvedela a neviem o nej zatiaľ nič. Nie všetky je možné použiť?
alušik
11.09.06,07:58
Ja si myslím, že väčšinu je možné použiť. U niektorých sa však budeš musieť potom vysporiadavať s menšími problémami, ktoré sa však dajú poriešiť. Napríklad kvôli halierovému zaokrúhľovaniu bolo treba na niektorom type dokúpiť novú eprom-ku, na inej Ti možno nebude vyhovovať systém zliav a budeš ich musieť riešiť možno nejako inak, akoby si potrebovala...
ivab
11.09.06,08:02
Fajn, takže zistím info o nej a poprípade sa ešte ozvem. Zatiaľ dík.
jess
11.09.06,08:07
:)Zisti si aký je to typ pokladne...presný názov. Potom choď na Daňový úrad pod ktorý spadáš a oni majú vo svojom systéme zoznam všetkých pokladníc na ktoré dajú súhlas k používaniu (pri prideľovaní DKP). Pri prihlasovaní na DÚ potrebuješ aj certifikát z pokladne.
kilmarnok
11.09.06,12:10
Ja by som potreboval zistiť, či potrebujem 2 registračné pokladne ak idem predávať na trh dámsku konfekciu. Budem mať totiž 2 stánky a neviem, či mi stačí v druhom stánku vypísať paragon
lenkak
11.09.06,15:56
ja by som Ti odporučila mať dve RP. Viesť osobitne dve tržby. Neviem či by si pri kontrole obstál, že má jednu pokladňu. Paragón sa vystavuje vtedy, keď je RP v oprave ako náhradný doklad.