kopretinka
05.04.20,14:49
klasicky nastavené na admin admin a PIN je na wifine.....ten pin som horkoťažko pred pár mesiacmi zmenila,ale chcem zmeniť to admin/admin.
Ale neviem ako.
swan má k tomu článok,ale nechápem to.
https://www.swan.sk/domacnosti/blog/ako-zmenit-heslo-na-domacom-wi-fi-routri
ivka70
05.04.20,15:41
Vo svojom pocitaci vo webovom prehliadaci das tam, kde pises www.porada.sk tu IP adresu 192.168.1.1 (alebo tu druhu z linku) a prihlasis sa tym admin admin.
Da sa to aj cez wifi pripojenie, ak nejde, tak prepoj router s pocitacom kablom.

Ked si prihlasena ako admin, bude tam niekde polozka zmena hesla, tam uz si vytvoris a potvrdis nove heslo.
Pravdrpodobne ti napise, ze po zmene ta odhlasi, potom opat zadat tu IP adresu a skusis sa prihlasit ako admin a tvoje nove heslo.
misoft
05.04.20,17:19
Doplním: Pokiaľ chceš zmeniť heslo k SVOJEJ WiFi - po vstupe do administrácie routeru hľadaj kartu WLAN Wireless a podobne - a tam si zmeniš podľa svojho heslo k svojej WiFi sieti (doma).Pokiaľ však máš router od SWANu - heslo pre vstup do administrácie ty možno nezmeníš - dal (resp. nechal defaultné) samotný ISP (SWAN) - je to preto, lebo môže na diaľku opraviť nastavenia routeru v prípade ťažkostí. Záleží aj na routeri, či podporuje zmenu mena a hesle pre vstup do administrácie. Preto hľadaj v administrácii "System Tools", Správa systému" - ak to nájdeš - vyhrala si - tam sa mení heslo.
kopretinka
05.04.20,19:10
To som už urobila,ja potrebujem zmeniť to heslo admin/admin,ale asi to bude tak,ako piše misoft,mám net od swanu
ivka70
05.04.20,19:41
Nie, urcite to heslo routera mozes zmenit, ved takto ti do nastaveni moze hocikto vojst a zmenit nieco. Admin/admin nie je vobec bezpecne. To heslo je tam len na zaciatku a po resete do vyrobnych nastaveni.
Ak to nejde cez wifi, pozri si v navode ako pripojit kabel a urob to cez lokalnu siet.