yvica
07.04.20,09:50
prosím vás robila som synovi daňové priznanie A, mal viacerých zamestnávateľov, od posledného zamestnávateľa som žiadala potvrdenie o príjme s tým, že daňové si bude podávať on, lebo mal viacerých zamestnávateľov, takto som to žiadala do mailu, potvrdenie mi poslali poštou, ok, urobila som daňové za všetkiých zamestnávateľov a teraz má na výplatnej páske vrátenie dane, ktorú som žiadala vrátiť v daňovom, čo s tým?
ivka70
07.04.20,07:55
Syn si ziadal od zamestnavatela spravit RZD a dodal mu aj vsetky potvrdenia od ostatnych zamestnavatelov?
alebo ako inak by sa zamestnavatel dostal k udajom pre RZD a k tomu, ze ho ma vobec urobit a k rovnakemu vysledku ako ty v DP??
yvica
07.04.20,08:43
nedostal sa k rovnakému výsledku,spravil mu len rzd za tohto zamestnávateľa nie za ostatných, pritom som účtovníčke písala do mailu, že potrebujem potvrdenie o príjme, že mu bude robiť daňové, ktoré mi poslala. čo s tým, môžem podať dodatočné daňové, kde nezahrniem tohto zamestnávateľa? ale potvrdenia tam majú za 3 zamestnávateľov alebo čo mi poradíte?
kn-alka
07.04.20,08:49
v tomto prípade treba podať DP typ A, priložiť všetky potvrdenia a toto ročné zúčtovanie od posl.zamestnávateľa.
ivka70
07.04.20,08:58
Nech to riesi uctovnicka firmy, ak si syn ziadost o RZD nepodpisal, tak predsa nemala co robit a musi opravit hlasenia na DU.
veronikasad
07.04.20,09:26
vyžiadaj si RZD od zamestnávatela, ktorý mu ho vykonal a podáš dodatočné DP
yvica
08.04.20,11:56
potvrdenia som priložila k pôvodnému, kde mám zobrať druhé??? To mi nikto nevystaví druhý krát.
Katy a R
08.04.20,12:38
Ale veď nerob nič - a počkaj, či DU vráti dane. Ak syn nepodpísal žiadosť o RZD - bude to riešiť mzdárka - ver tomu! ;)
A len k potvrdeniam - k DP predsa prikladáš kópie - originály zostanú doma dobre odložené. Týka sa to hocijakých dokladov a potvrdení (nepustím z ruky) - či? a keď by naozaj bolo treba ??? .. a syn ich pekne požiada - určite mu to potvrdenie dajú .. a keď už inak nie, aj výplatné pásky sa dajú použiť!
ivka70
08.04.20,12:51
K DP sa prikladaju kopie, nie originaly.
Katy a R
08.04.20,13:10
prečo by ona robila DDP? - veď spravili riadne DP - a včas!