sonka1
11.09.06,10:50
Prosím Vás, z čoho sa presne počíta podpora a kolko trvá?
Na tlačive sa vypisujú myslím posledné 4 roky, počíta sa zo všetkých týchto 4 rokov?
Zita4
11.09.06,08:56
Počíta sa z vymeriavacích základov za posledné 3 roky a poberať ju môžeš maximálne 6 mesiacov.
Jozef Mihál
11.09.06,13:24
Viď novela 310/2006, kde došlo k zmenám...

Citujem z materiálu k mojim aktuálne prebiehajúcim školeniam:

Dávka v nezamestnanosti

- bol poistený v nezamestnanosti z výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu alebo bol dobrovoľne poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky a - nebol povinne poistený v nezamestnanosti z iného výkonu činnosti zamestnanca.
Tieto osoby však majú nárok na dávku len po dobu 4 mesiacov. Rozhodujúce obdobie pre nich je obdobie 2 rokov pred vznikom nároku na dávku.
sonka1
12.09.06,07:04
Viď novela 310/2006, kde došlo k zmenám...

Citujem z materiálu k mojim aktuálne prebiehajúcim školeniam:

Dávka v nezamestnanosti

:p:pRozširuje sa okruh osôb, ktoré majú nárok na dávku v nezamestnanosti. Podľa § 104 ods.2, poistenec, ktorý po skončení výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu bol zaradený do evidencie nezamestnaných občanov, má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov::p:p
- bol poistený v nezamestnanosti z výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu alebo bol dobrovoľne poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky a:p:p
- nebol povinne poistený v nezamestnanosti z iného výkonu činnosti zamestnanca.:p:p
:p:p

Tieto osoby však majú nárok na dávku len po dobu 4 mesiacov. Rozhodujúce obdobie pre nich je obdobie 2 rokov pred vznikom nároku na dávku.:p:p

Dakujem,
niekde som to už čítala, som na dobu neurčitú, v októbri dám výpoved s 2mesačnou vypl. dobou. Na UP budem iba v januári, od februára mám novú prácu.
babetka
02.10.06,09:49
Ahojte, hladala som strop pre dávku v nezamestnanosti a nikde som ho v zákone nenašla. Niečo sa mi marí, že to bolo zrušené. Z toho mi vychádza,že je to obmedzené iba tým, že maximum vymeriavacieho základu na platenie poistného v nezamestnanosti je momentálne 51 822 Sk. Z toho sa bude potom odvíjať maximálny denný vymeriavací základ pre dávku v nezamestnanosti. Uvažujem správne? Ďakujem za odpovede.
Jozef Mihál
03.10.06,07:44
§ 276 zákona 461/2003 - obmedzenie dávky v nezamestnanosti bolo platné len do konca roku 2005.

V roku 2006 už priame obmedzenie neexistuje. Ak niekto požiada o dávku v nezamestnanosti a spĺňa podmienky jej priznania, dávka sa vypočíta podľa § 108 zákona - faktické obmedzenie je skutočne dané len maximálnym možným VZ, z ktorého sa platilo poistné.
babetka
03.10.06,07:57
Ďakujem za odpoveď.