Luk13
08.04.20,12:45
Zena bola počas roka 2019 časť na MD a časť RD. u tohto zamestnávatela nemala žiadny príjem za rok 2019.
Má byť vykázaná v Hlásení o vyúčtovaní dane?

Ďakujem
Pekný deň.
Zuzanka_ba
10.04.20,12:17
Nie. Uvadzaju sa ti sucasni a byvali zamestnanci, ktorym ste vyplatili zdanitelne prijmy.

Zamestnankynu neuvadzate v ziadnej casti hlasenia

IV. časť – Údaje o zamestnancoch, ktorým zamestnávateľ, ktorý hlásenia podáva,
nevykonal ročné zúčtovanie
Táto časť slúži správcovi dane na určenie správnej výšky úhrnu príjmov zo závislej činnosti jednotlivých zamestnancov
za príslušné zdaňovacie obdobie, ktoré im boli v tomto zdaňovacom období vyplatené a zdanené podľa § 35 zákona
a ktorým zamestnávateľ, ktorý hlásenie podáva, nevykonal ročné zúčtovanie

> nevyplatili ste jej ziaden prijem, teda nie je uvedena

V. časť – Údaje o zamestnancoch, ktorým zamestnávateľ, ktorý hlásenia podáva,
vykonal ročné zúčtovanie
Táto časť slúži správcovi dane na zistenie údajov ročného zúčtovania zamestnancov, ktorým zamestnávateľ, ktorý
hlásenie podáva, za príslušné zdaňovacie obdobie vykonal ročné zúčtovanie.

> RZD ste jej nevykonali
poisonblu
23.04.21,19:25
zdravim, mne dalo do hlasenia aj zamestnankynu, ktora bola v roku 2020 na RD.. nerobila som jej potvrdenie ani RZ, tak neviem, preco ju tam uviedlo.. staci, ked ju odtial vymazem v xml subore a upravim pocet zamestnancov, ktorym bolo vystavene potvrdenie? vdaka
Mila123
24.04.21,05:59
áno, pokiaľ jej neboli vyplácané žiadne zdaniteľné príjmy v roku 2020, tak si to opravte (ktorý soft používate na spracovanie miezd)?
poisonblu
24.04.21,06:11
nie neboli, ma tam nuly... robim mzdy na druzstve, pouzivame aurus ekopacket.. a este mam otazku, ked som robila RZ, tak pri 4 zamestnancoch mi zle zaokruhlilo NCZD (znizena ZD vyssi ako 19 506,56)..v hlaseni to potom ukazuje ako chybu.. mozem to kludne opravit? vdaka
Mila123
24.04.21,08:58
áno (iná možnosť nie je, pretože vás bude volať správkyňa, že tú chybu je potrebné opraviť) , ale keď opravíte novú nczd tak vám RZD bude sedieť?
poisonblu
24.04.21,09:00
dan sa mi nepohla, iba nczd o 0,01 eura nadol
Karin87
25.04.21,15:45
ak to nemá vplyv na výsledok RZD, opravila by som to.
Mila123
25.04.21,15:46
jasne
poisonblu
25.04.21,15:49
zajtra opravim a budem si nczd musiet vzdy preratat, ked budem robit RZD...ale mame mat novy software, tak snad ten to bude pocitat a zaokruhlovat spravne