Blanka Urbanová
08.04.20,21:13
UPRESNENÝ Manuál k vypĺňaniu výkazu pre priznanie príspevku

V položke „Celkový počet zamestnancov ku koncu vykazovaného mesiaca“ uvedie žiadateľ
počet všetkých svojich zamestnancov (bez ohľadu na to, či si na nich bude žiadať príspevok).

V položke „Celkový vymeriavací základ na účel zákona o sociálnom poistení za všetkých
zamestnancov za vykazovaný mesiac“ uvedie žiadateľ vymeriavací základ za všetkých
svojich zamestnancov (bez ohľadu na to, či si na nich bude žiadať príspevok).

Druhá časť výkazu „Zoznam zamestnancov, prijatých do zamestnania najneskôr do
1.3.2020“:
Pre účely výpočtu príspevku zamestnávateľ uvedie do jednotlivých riadkov údaje za svojich
zamestnancov, na ktorých žiada príspevok:
a) vymeriavací základ na účel zákona o sociálnom poistení za každého zamestnanca
(neohraničený),
b) priemerný hodinový zárobok na pracovnoprávne účely podľa § 134 Zákonníka práce
v platnom znení za predchádzajúci štvrťrok,
c) počet hodín prekážky v práci podľa § 142, ods. 3, 4 Zákonníka práce v platnom znení
vykazovaná za daný mesiac,
d) výšku náhrady mzdy osobitne za každého zamestnanca, ktorú zamestnávateľ už vyplatil,
resp. ktorá bude vyplatená vo výplatnom termíne do konca príslušného kalendárneho
mesiaca, v ktorom sa predkladá žiadosť.
Odporúčame, aby tieto údaje vyplnil mzdový účtovník.
veronikasad
09.04.20,05:43
Na ten vymeriavaci zaklad som sa pytala na infolinke pri vypĺňaní výkazu za zamestnancov. Dostala som odpoved ze tam uvádzam súčet VZ zamestnancov uvedených vo výkaze. Na moju otázku ze to nebude sedieť s mesacnym vykazom som dostala odpoveď, ze si to podla rodného cisla vedia skontrolovat.