onchoice
09.04.20,13:07
Ahojte a dobrý deň,

chcem sa spýtať. Spoločnosť s.r.o., mala do konca roku 2019 stálych zamestnancov. Od 01.01.2020 nemá už ale žiadnych - teda 0.

S bývalým klientom sme sa ale teraz dohodli, že mi preplatí amortizáciu počítačov používaných počas posledných 4 rokov.

Otázka: Môže firma bez zamestnancov vystaviť faktúru? V ORSR máme zapísaného konateľa ale ten nie je vedený ako zamestnanec.

Vďaka
ivka70
09.04.20,11:30
Nevidim ziadnu suvislost medzi zamestnancami a vystavovanim faktur. Je kopec sro bez zamestnancov, ktore fakturuju....
veronikasad
09.04.20,12:47
komu "mi preplatí" ? Vymysli si na fakturáciu niečo iné ako amortizáciu počítačov.
jslancik
09.04.20,17:05
to sú zas nejaké čachre machre, niekto naháňa náklady... keď už, tak by si fakt mali nájsť niečo normálnejšie na fakturáciu... amortizácia počítačov cudzej firmy, to sú nápady.
Tweety
09.04.20,17:26
S bývalým klientom sme sa ale teraz dohodli, že mi preplatí amortizáciu počítačov používaných počas posledných 4 rokov.

Ak firma používala váš majetok, mali ste možnosť a teda aj povinnosť(hlavne ak ste boli platiteľom dph) faktúrovať jednotlivé dodania služieb. Teraz ,ak už službu neposkytujete ,nie je dôvod na jej fakturáciu. Ak ste zabudli faktúrovať, potom ste skreslili HV a tým znížili daň.