karkulka 666
09.04.20,14:26
Prosím aký plat budú dostávať učitelky MŠ a vychovávatelky ŠKD počas pandémii,keď sú ich zariadenia zatvorené.Niektorí riaditelia-zriadovatelia im doporučujú ísť na úrad práce. čo je pre nich výhodnejšie?
Katy a R
09.04.20,14:37
.. a aj doporučujú - že koho vlastne na tom úrade práce majú učiť a vychovávať ? ;) (náhradná práca)
ivka70
09.04.20,15:04
Ide o prekazku v praci na strane zamestnavatela, platenu priemernou mzdou.
Na to ,aby mohli ist na UP, by museli najskor ukoncit PP.
Nie je ziadny dovod, preco by to mali robit.
Ak im da zriadovatel vypoved, tak maju narok na vypovednu dobu a odstupne.
misoft
09.04.20,15:42
Ísť na úrad práce - klasický odrb zriaďovateľa! Nechcú platiť prekážku v práci - tak radšej nech platí štát. Ale deti majú stále prihlásené a myslím, že podľa počtu detí aj niečo od štátu dostávajú. A potom budú si vyberať nové učiteľky a vychovávateľky (s rizikom, že tie pôvodné odstavia a nepríjmu).
Nech dodržiavajú ZP!
olio
14.04.20,06:19
Podľa § 250b ods. 6 Zákonníka práce (účinného od 4. 4. 2020) „Ak zamestnanec nemôže vykonávať prácu celkom alebo z časti pre zastavenie alebo obmedzenie činnosti zamestnávateľa na základe rozhodnutia príslušného orgánu alebo pre zastavenie alebo obmedzenie činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu, ide o prekážku v práci na strane zamestnávateľa, pri ktorej patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume 80 % jeho priemerného zárobku, najmenej však v sume minimálnej mzdy;