Richard Opalka
11.04.20,09:42
Da sa to nejako zrealizovat aby to bolo pezproblemove, pekne a trvacne? Chcem to kvoli tomu, ze budem davat na fasadu aj ozdobne prvky - sambrany a pod., ktore sa len maluju a chcem aby povrch bol vsade rovnako hladky. Vdaka za rady :)
Chobot
11.04.20,21:44
Podľa mňa to nebude dobre vyzerať. Kleber so sieťkou nebude pekne rovný a farba tú nerovnosť len zvýrazní.
Richard Opalka
11.04.20,23:48
A ked dam na kleber fainpuz?
Xanti
12.04.20,09:18
Prečo myslíš, že šambrany sa malujú? My máme šambrány urobené z polystyrenu okolo okien i delia dom ( ináč by to vyzeralo ako stodola) a sú plastické, pekne urobené a je aj na nich natiahnutá stierka ale inej farby ako je zvyšok domu, no samozrejme ton v tone ...
Richard Opalka
12.04.20,09:39
Tie sambrany co chcem dat ja, tak su z polystyrenu, ale maju uz urobenu povrchovu upravu kremicitou vrstvou. A maju oble tvary, tak neviem ako by som na nich urobil skrabanu omietku
Xanti
12.04.20,09:56
Prepáč nechcem sa do toho starať, ale videla som ako nám robili šambrány. A neviem si predstaviť ako budeš riešiť prichytenie na stenu, či len nalepíš a sadne ti na to vták a ono ti to zleze dole ( obrazne povedané) alebo fakt neviem si predstaviť to.
Lebo u náš šambrany riešili kol kolem dokola s rohovými lištami, čiže prepojili to zo stenou.

No pozerám obrázok na nete, a mne tam príde normálna stierka na dome, a akurát nalepené sivé šambrány a lišty bez úpravy kedže úpravu majú. No zaujímavé,

Asi prv vystierkovať dom, a potom lepiť šambrány a ozdobné prvky ... a stierka vôbec nemusí byť škrabaná, hrubozrná. Môže byť aj jemnozrná - temer hladká. Úplne hladné sú tuším len sádrové stierky, ale to by nebolo zrejme moc vhodné do exterieru.