baculka631
11.04.20,12:30
Mám 57 rokov,na invalidnom dôchodku.Uvažujem,že otvorím senior konto v banke,zatiaľ mi pozdáva VÚB.Inval.dôch.mi nosí poštár.Doteraz som nemala skúsenosti so žiadnou bankou.Prosím,poraďte výhody,nevýhody,skúsenosti.Ďakujem pekne.Krásny deň.
Katy a R
11.04.20,10:45
nemusíš si ani špeciálne "seniorské konto" otvárať - najlepšie - keď si zriadiš účet bez poplatkov ;) - je ich dosť. (konkrétne toto vo VUBke je za nejaký poplatok). Ale v podstate je jedno, ktorú banku si vyberieš. Môžeš sa rozhodnúť aj podľa sympatií;) - že napr ak máš dobrú skúsenosť s VUBkou? a napr pri internetových bankách, ale aj niektorých kamenných - nemusíš ani z domu nos vystrčiť ... a máš.
Keď si vyberieš banku - k zmene zasielania dôchodku treba vypísať žiadosť ... trvá to tak 2 mesiace, kým SP začne posielať na účet.
kuk bod 6. https://www.socpoist.sk/uzitocne-informacie---dochodca-v-sr/55342s#03
buchač
11.04.20,11:14
Všetko beriem...akurát mám výhrady voči tým internetovým bankám.
Lebo jeden nikdy nevie, či nebude potrebovať hodiť debatu zoči - voči s reálnym človekom....alebo proste niekomu z banky vynadať.
Katy a R
11.04.20,11:20
jáj juraj - ja viem, že ty máš potrebu debaty zoči - voči;) s mladými kočkami. ja napr vôbec nemám po čo ísť do banky (ale to je už môj problém - momentálne mám účet v dvoch bankách, poplatky ani cent. zatiaľ bez podmienok, keby dačo - prchám preč). - a len tak medzi nami srnkami - internetové banky tiež majú svoje pobočky... a vo všetkých veľkých obchodoch vysunuté pracoviská.
- a kovid 19 tuším odučí chodiť do bánk aj tých, čo boli zvyknutí osobne ...aj posielajú SMS teraz, že nechodiť osobne ;)
buchač
11.04.20,12:28
....eeeeee...mladé kočky nevedia, kde je sever.
Moja bankárka je ženská v najlepších rokoch...kua, dal by som si povedať. ;)

Nie každá internetová banka má pobočku....a iné aspekty neriešim...ale to je aj tak jedno.
veronikasad
11.04.20,14:03
Neobmedzeny vyber z bankomatov inych bank, nikdy som za vyber z inej banky neplatila. Koncom minuleho roku spoplatnili zasielanie výpisov postou, mesacny vypis elektronicky je nadalej zadarmo
veronikasad
11.04.20,18:40
Mam ovela starší účet. Myslela som ze to platí pre všetkých, nemaju vela bankomatov.
Mária27
11.04.20,18:58
Takú, čo má všade bankomaty, lebo z cudzích sa za výber môže platiť. Ostatné vybavíš cez internetbanking a kartou.
kukučka
11.04.20,20:01
Ak máš príjem menší ako 400, požiadaj o základný bankový produkt v hociktorej banke, je bez poplatkov. Máš k nemu zadarmo interbanking aj platobnú kartu. Platí od roku 2016, dúfam, že si banky nevybavia s novou vládou - parlamentom jeho zrušenie.
baculka631
12.04.20,07:04
Dˇakujem všetkým.Pozriem sa na ten zákl.bankový produkt.Odpovede boli užitočné.Ešte raz všetkým,ďakujem.
sito
12.04.20,11:58
Samozrejme, že ti starší ľudia majú doporučený čas v hodinách v ktorých by neboli v predajňach osoby, ktoré by ich mohli nakaziť a skrátiť ich život.

A čo banky, ako im spestrujú život?

Nerozumie novým technológiam, apkam?

Nech zaplatí! Aj 65 -, aj 65 +.

A za bankovanie je zodpovedný, kto v banke, nikto! Bankuje každý sám, každá banka len zisk získa. Aj od 65 +, hlavne od tých, ich chýba! Mali sa narodiť neskôr v modernej, či ešte modernejšej dobe. :D
sito
12.04.20,12:23
Hmmmm, mínus? :D A čo je na tom a pre koho užitočné? Dôchodca nemá gerore, na pobočke požiada o zmenu trvalého príkazu, samozrejme, že za TRI €. Ak máš plus 3 €, x krát, môžeš to banke preplatiť, cez apku, bankovanie v banke. :D
Katy a R
12.04.20,18:47
neviem čo splietaš - hocikto - aj obyčajný dôchodca narodený v skoršej dobe, nemusí platiť žiadne poplatky pri bežnom používaní účtu (je vinovatý ten, kto platí - ale je to každého vec, že ak chce - nech platí?? ;) )
sito
13.04.20,06:55
Žeby ako Svätopluk? Je to zo zákona povinnosť na požiadanie taký účet zriadiť, ak o to banku taká osoba, zákazník požiada. Ale?

" (je vinovatý ten, kto platí - ale je to každého vec, že ak chce - nech platí?? ) "

Aj poplatky, peniaze od 65 + sú len a len peniaze, získané zákonným spôsobom. :D

Aspoň, že v dnešnej dobe, situácii si tých 65 + niekto všíma. Ten najvyšší, že, :D
buchač
13.04.20,07:36
Maruto (Včera 22:21) V Unikredite a mBank neplati NIKTO NIC...
===================
Nikto nič ???
Tak väčšiu blbosť som dávno nečítal...
Katy a R
13.04.20,07:49
juraj - neviem, prečo píšeš o blbosti - keď nemáš ani šajnu, ako to je v iných bankách! neviem, aké služby fejs-tu fejs ti poskytujú, že musíš platiť poplatky? lebo my, obyčajní klienti neplatíme žiadne (a na výber je viacero bánk) ... ja napr aj v TTB - len terazky mi dali prvýkrát podmienku - 400 eur vkladu (tak zvažujem odchod) .
Katy a R
13.04.20,08:07
ale ja viem - čo má:) - on na svoje dve fin inštitúcie jednoducho nedá dopustiť - a iné preňho neexistujú. tomu sa hovorí - verný klient! :) (nechce odísť)
buchač
13.04.20,08:52
Katy a R (Dnes 10:07) ale ja viem - čo má - on na svoje dve fin inštitúcie
================
Len jednu...iba jednu...viac mi ich nie sú potrebné.
Platím za vedenie účtu...to je fakt.
ALE pokiaľ mám určité výbery a platby, tak sa poplatok znižuje.
----------------------------
Maruto (Včera 22:21) V Unikredite a mBank neplati NIKTO NIC...

Katy...ja nezvyknem písať blbosti, ja len na blbosti reagujem - viď citáciu od Maruta. :)
Nie je tam tých poplatkov nejak priveľa ??? .
https://www.mbank.sk/pomoc/sadzobnik/aktualny-sadzobnik.pdf
Teda ide v podstate to isté, ako je to u SLSP.

Platí totiž jedno...ak sa niekde niečo usporí, tak sa to objaví inde....a u bánk to platí dvojnásobne.
-----------------------------
Maruto...ja ti seriem na nejaký blog, ktorý pojednáva o hypotékach pre mladých...táto téma je o senioroch a založenie účtu v banke.
...a apropó...v danom blogu nie je ani len zmienka o nejakej konkrétnej banke...tak láskavo nezavádzaj, to môžeš doma na budare.


P.S.:
Boli tu spomenuté internetové banky. Tie ja nemusím.
Nuž najlepšia voľba je 365banka...fujtajbl, to je teda riadny produktový grc od Poštovej banky.

...a platí u mňa tiež..." Nie som natoľko bohatý, aby som si kupoval lacné veci. " ;)
Katy a R
13.04.20,09:02
Ďuri - ja ti tvoje presvedčenie neberiem. Ale bankové účty sú všetky rovnaké ... neexistuje horší a lepší. no a práve pre seniorov platí - nech nevyhadzujú zbytočne peniažky do luftu - či? (majú dosť na výber)
a nedá mi: Keď mi zo SLSP zavolajú a prídu mi ku dverám založiť účet bez poplatkov - som tam aj ja:)
buchač
13.04.20,09:07
Súhlasím...neexistuje horší a či lepší.
Preto sa čudujem, že niekto je schopný dávať do popredia takú alebo onakú banku.
Každý by si mal vybrať podľa seba. Predsa sa niekto nebude finančne správať podľa niekoho neznámeho z netu....či ?
sito
13.04.20,09:36
Ani jedna banka peniaze zbytočne nerozdáva, požičiava.

Leda, že by jej išlo o prestíž, dobre meno, svoje, že? Takže vždy len pre seba! :D
pavol54
13.04.20,09:53
presne tak ja som si založil dôchodcovský účet v banke čo má bankomat od môjho domu na peší prístup. (teda za rohom) teda poštovú banku
buchač
13.04.20,10:12
Katy a R (Dnes 11:02)
no a práve pre seniorov platí - nech nevyhadzujú zbytočne peniažky do luftu - či? (majú dosť na výber)
===============
Je mi teda fest do smiechu, keď tu čítam tie drísty od toho "nového" nicku...že jak šetrí. :D :D :D

Kuwa...ako keby to 1-2 € vytiahlo z biedy niekoho...ba dokonca aj dôchodcu.
Ono sa stačí pozrieť do vozíkov dôchodcov...pozrieť do kaviarní, že kto tam vysedáva.

...apropó, koľko stojí pressko v kaviarni ???
Ja som ešte nevidel pod 1,20€...;)
veronikasad
13.04.20,11:36
Juraj, mala som senior konto v SLSP, kvoli poplatkom som ho pred asi 4 rokmi zrušila. Nízka suma za vedenie uctu, vtedy tusim 0.50€, ale k tomu poplatky za spracovanie kazdeho pohybu na účte, za vyuzivanie IB samostatný poplatok.Mozno sa za tie štyri roky situacia zmenila.
V UCB neplatim nic, skoro vsetky platby kartou, prikazy cez IB, hotovost nosim minimalnu. Nevyhodou tejto banky je ze v okrese ma len jednu pobocku s kratkym prevadzkovym casom, obcas treba niečo aj osobne vybavit...
Este jeden postreh, pri vybere z cudzej banky mi nedovolilo vybrat viac ako 200€, aj ked nam denný limit podstatne vyssi. Neskusala som opakovany vyber nad 200€ v ten isty den.
pavol54
13.04.20,12:16
to že platím 2 e je nepodstatné, za výbery z bankomatu v účtovnej banke 0, neviem už či je to limitované ale viac ako 10 ich za mesiac nerobím, ale keby som mal účet v inej banke chcel by som výber z jej bankomatu tak by som musel použiť dopravný prostriedok, čo je drahšie ako minimálny mesačný poplatok ktorejkoľvek banky alebo použiť za poplatok iný pešobusový bankomat
Katy a R
13.04.20,12:26
pali - si treba zistiť - akot o je najskôr - lebo určite neplatí pri každej banke, že cudzí výber je spoplatnený. Ja napr v jednej musím dodržať vlastný, ale v druhej môžem aj x-krát denne hocikde vyberať bez poplatku .. len keby bolo čo!
pavol54
13.04.20,12:35
katy - nehádam sa, aj výber po 10 e aj každý deň
buchač
13.04.20,13:32
veronikasad (Dnes 13:36) Juraj, mala som senior konto v SLSP...
==================
Mám zopakovať ešte raz (a to aj pre toho dilina, čo tu verklíkuje svoje íčoviny dookola) lebo doteraz nestačili dôvody ?...MOJE dôvody !!!

Každý si vyberá banku podľa svojho uváženia a podľa svojich možností a aj okolností.

Spomínaš nevýhodu ?
Vieš, koľko kilometrov to mám z chalupy domov ?
------------------------------
Drbete mi tu do hlavy tie smiešne poplatky za pohyby na účte...ako keby mali jedného normálne spasiť.
...a kvôli pár éčkam určite nebudem prechádzať z banky do banky.

Choďte a vybavte si hypotéku alebo pôžičku v banke čoby senior...hin sa ukáže, že ktorá banka aká je.