Zuzana Terekova
13.04.20,09:51
Dobrý deň, prosím o radu čo robiť v prípade že v elektronickej zdr. karte je údaj že som alergická na penicilín keď v skutočnosti nie som a nikdy som s ním nemala problémy. Zistili sme to náhodou v zubnej ambulancii. Tiež by som chcela zistiť čo všetko je tam zaznamenané nakoľko moja obvodná lekárka nie je ochotná mi dať žiadne info. Ďakujem.
Katy a R
13.04.20,07:56
otvoríš si - a prečítaš. Je tam aj možnosť opravy údajov (aj keď toto sa asi týka skôr platiteľov poistného? - to mám vyskúšané).. resp môžeš nahlásiť nesprávny údaj - a ďalej postupuješ podľa inštrukcií. (ešte som neopravovala zdravotný údaj) . Tiež reklamácia zdravotného výkonu je tam možná...
inak tá alergia na PNC môže byť z tvojho útleho detstva, že si to nemôžeš pamätať. (skôr mamka?)
....
tak som pozrela zo zvedavosti moju EP (čo mám o alergiách) - neviem, akú máš ZP (predpokladám, že to majú všetky podobne) - ja v mojej EP kliknem na "SOS kartu" - a tam sa to dá nielen pozrieť, ale dokonca aj opraviť. (asi by som to nechala na odborníkov?)
Zuzana Terekova
13.04.20,08:12
Ďakujem za radu. Moja stará pani doktorka mi bežne predpísala penicilín a ako mám novú tak som ešte nebola chorá. (mám nad 40) U zubára mi robili chirurgický zákrok a mala som antibiotiká na 3 týždne, tam sme sa to náhodou dozvedeli.
Mária27
13.04.20,13:38
Nemôžeš si pozrieť do elektronickej karty na internete?