danielik
11.09.06,10:30
neviem či som zaradila správne, pretože nejdo o podnikanie, tak to zadeľujem k domácnosti. S manželom by sme chceli odstúpiť z leasingu ktorý platíme už 14 mesiacov. Chcem sa poradiť čo všetko k tomu treba, aké doklady, keby sa našiel záujemca, ktorý by ďalej pokračoval v leasingu...
danielik
11.09.06,09:57
Nie je tu nikto kto by vedel poradiť?
stanka613
12.09.06,05:20
mala by si zavolat leasingovej spoločnosti ktorá ti sprostredkovala leasing ona ti všetky podrobnosti povie a mozno to mas aj v leasingovej zlmuve spomenute co všetko musis splnit
Martinella
12.09.06,05:54
neviem či som zaradila správne, pretože nejdo o podnikanie, tak to zadeľujem k domácnosti. S manželom by sme chceli odstúpiť z leasingu ktorý platíme už 14 mesiacov. Chcem sa poradiť čo všetko k tomu treba, aké doklady, keby sa našiel záujemca, ktorý by ďalej pokračoval v leasingu...

Najskôr treba toho záujemcu a potom to spoločne vyriešite priamo v leasingovej spoločnosti.
912
16.10.06,11:50
Mňa dnes tiež oslovila kamarátka, či nemám vzor zmluvy, ktorú by mali uzatvoriť s človekom od ktorého preberajú auto (leasing ďalej pokračuje).
Tak ja teraz prosím Vás, či náhodou niekto nemá takýto vzor.

Ďakujem.
Jana Acsová
16.10.06,11:53
Mňa dnes tiež oslovila kamarátka, či nemám vzor zmluvy, ktorú by mali uzatvoriť s človekom od ktorého preberajú auto (leasing ďalej pokračuje).
Tak ja teraz prosím Vás, či náhodou niekto nemá takýto vzor.Neviem čo máte na mysli, lebo zmluvu o postúpení LZ spracuje leasingová spoločnosť.
Pôvodnému a novému nájomcovi doporučujem napr. dohodu o finančnom vysporiadaní, kde sa dohodnú na odstupnom.
912
16.10.06,11:58
Aha, tak toto som ani ja nevedela, pretože s tým ešte nemám skúsenosť. Veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď. Ešte taká malička otázočka na tú dohodu o finančnom vysporiadaní - na tú náhodou vzor nemáte? Ak som to správne pochopila, tak tam sa len napíše, kto odstupuje /presne podľa leasingovej zmluvy/, komu sa to postupuje a uvedie sa hodnota dohodnutého finančného vysporiadania ...
Zuzana
Jana Acsová
16.10.06,12:12
Ak som to správne pochopila, tak tam sa len napíše, kto odstupuje /presne podľa leasingovej zmluvy/, komu sa to postupuje a uvedie sa hodnota dohodnutého finančného vysporiadania ...
ZuzanaKto, komu, čo, za koľko a kedy. Ostané, vrátane prevzatia predmetu leasingu by mala spracovať leasingová spoločnosť.
912
16.10.06,12:23
Ešte raz veľmi pekne ďakujem za pomoc.

Zuzana
Ivaenhoe
24.04.07,08:36
Ahojte, chcel by som sa spýtať ako mám postupovať aj ja, nakoľko mám podobný problém s leasingom. Mám ako fyzická osoba na leasing OMV a splácam ho už vyše 2 roky, chýba mi ešte doplatiť 3 roky. Ako mám postupovať ak chce auto odstúpiť inému? Musí s tým leasingovka súhlasiť? Mám sa obrátiť na ňu, čo mám robiť ak chcem odstúpiť leasing, nebudú to brať tak, že nemám záujem platiť leasing? Veľmi rád by som predišiel akýmkoľvek komplikáciám. Vie niekto presný postup ako postupovať, keby som si našiel človeka, ktorý by mal záujem prevziať moje vozidlo, ktoré mám na leasing? Veľmi pekne ďakujem.
Lion Topoľčany
24.04.07,09:23
Ahojte, chcel by som sa spýtať ako mám postupovať aj ja, nakoľko mám podobný problém s leasingom. Mám ako fyzická osoba na leasing OMV a splácam ho už vyše 2 roky, chýba mi ešte doplatiť 3 roky. Ako mám postupovať ak chce auto odstúpiť inému? Musí s tým leasingovka súhlasiť? Mám sa obrátiť na ňu, čo mám robiť ak chcem odstúpiť leasing, nebudú to brať tak, že nemám záujem platiť leasing? Veľmi rád by som predišiel akýmkoľvek komplikáciám. Vie niekto presný postup ako postupovať, keby som si našiel človeka, ktorý by mal záujem prevziať moje vozidlo, ktoré mám na leasing? Veľmi pekne ďakujem.

Ja som bola na druhej strane barikády.Na inzerát som našla človeka, ktorý chcel odstúpiť leasing, nahlásil to lízing.spoločnosti, dohodli sme sa na od-
stupnom a všetko išlo ako po masle. On spokojný- a ja zatiaľ tiež.
leasing
05.02.10,09:07
1) ukaže auto a ked ho chce, tak to neznamena, že ho ešte dostane
2) dohodnut sa s postupitelom, či chce pokracovať v leasingu u tej istej spoločnosti, alebo má záujem začať leasing (v bakovej inštit.) inej (skôr úverovej /akože leasingovej spol. su an sk trhu asi tri), kde by bol možno aj priechodnejší ak by nemal dobrý masačný zárobok
3) potrebuje všetko to, čo ste potrebovali pri vybavovaní leasingu aj Vy, iba auto netreba tak velmi dokladovať, potrebujete si urobiť nejaku kupnu zmluvu.
4) potrebuje (sukroma osoba - OP, VP, Potvrdenie o výške priemerneho mesačného príjmu- čistého)