fkho
14.04.20,21:38
V ramci marketingu som sa rozhodol darovat z casu na cas vyhercom sutazi (na forme asi nezalezi) online kurz v hodnote 10-20eur zadarmo.

Kurzy predavam cez eshop, faktury sa generuju automaticky ked odskrtnem, ze je suma uhradena. Toto musim urobit, aby sa dany clovek mohol zucastnit kurzu a mohol som komunikovat s celou skupinou.

Kurz zdarma som chcel riesit kuponom v hodnote kurzu, takze ked ho clovek uplatni, vysledna cena je 0. Clovek teda defacto vyhra kupon a uhradi nim hodnotu kurzu.

Na fakture su teda polozky:
kurz 10e
zlava - 10e
spolu 0e

No a teraz som zistil, ze je problem zauctovat nulovu fakturu. Mate nejake napady ako to vyriesit? Nefakturovat? Alebo fakturovat inac? Dat 99% zlavu a nutit zakaznika uhradit 0,01e sa mi zda otravne. Pre mna je ta zlava v podstate vydavkom na marketing ale co s tym, neviem. A zakaznik nemal by to davat do DP ako vyhru, aj ked ide o smiesnu sumu?

Budem vdacny za vsetky postrehy. Ja sa v tom stracam.

Firma NIE je platca DPH.
Onko
14.04.20,23:43
V podstate si si riešenie tam napísal: "vyhra kupon a uhradi nim hodnotu kurzu". Takže faktúra nebude nulová, faktúra bude na 10 € a zaplatená bude kupónom, kupón bude ako forma úhrady. Niečo ako keď je platba zálohou, tiež by bola faktúra na 10 €, po odpočte zálohy 0 €, ale nie je to zľava, neznižuje to hodnotu fakturácie.
misoft
15.04.20,11:50
Je to niečo podobné, ako v obchodných reťazcoch s tými ich zľavovými kuponmi -
tovar A 10€
tovar B 10€
spolu 20€
kupón za tovar a -10€
platba 10€
Cena za tovary je pritom jasná - 20€
10€ bolo zaplatených tým kupónom

Asi tak je to myslené, že?