mcasna
15.04.20,15:11
na LV je písaná ako iná budova, ktorá je postavená na parcele č. xy.. a so súpisným číslom .xy......je to dom ktorý mám po svojich rodičoch ..... cca pred piatimi rokmi som sem seba a aj manžela prihlásila na trvalý pobyt a nebol problém... teraz keď som išla nahlásiť syna, tak už s tým problém bol .... vraj sa odvtedy zmenili zákony a mám si to dať do poriadku ...
ivka70
15.04.20,13:15
Nepises, aku stavbu, ale zvycajne je v zmysle stav. zákona potrebné požiadať SÚ o zmenu účelu v užívaní stavby, ktorá si nevyžaduje stavebné úpravy. SÚ po posúdení žiadosti a stavby (či spĺňa podmienky na RD) a vydá nové kolaudačné rozhodnutie s účelom užívania stavby - rodinný dom.

Otazka je, ci je pre danu stavbu a uzemie mozna kolaudacia ako RD.
Chobot
15.04.20,13:40
A teraz je to písané ako čo? Hosp. budova? Rekreačný objekt?
mcasna
15.04.20,18:04
na LV je písaná ako iná budova, ktorá je postavená na parcele č. xy.. a so súpisným číslom .xy......je to dom ktorý mám po svojich rodičoch ..... cca pred piatimi rokmi som sem seba a aj manžela prihlásila na trvalý pobyt a nebol problém... teraz keď som išla nahlásiť syna, tak už s tým problém bol .... vraj sa odvtedy zmenili zákony a mám si to dať do poriadku ...