maped
16.04.20,11:00
Poprosím Vás, kto vystavuje faktúry resp. robí účto firme kt. nemá zapísanú v orsr ulicu, ako to píšete?
Niektoré sro majú už v orsr zapísanú ulicu ako obec a za tým číslo , avšak ja mám takú spoločnosť, ktorá tam má iba číslo. Mám mu vystavovať odberateľské fa, tak môžem adresu zapísať tak, že uvediem v jednom riadku PSČ názov obec a za tým číslo? Má to tak zapísané aj v zrsr. Len orsr. uvádza názov firmy, číslo samostatne, potom obec.

Pozn.: viem že dodávateľské fa vystavujú tak, že sa s tým nezaoberajú, dávajú rovno do ulice tú obec s číslom, len ja som pozrela do orsr a má tam uvedené iba samostatné číslo. Je teda môj postup napísania tiež správny?

Ďakujem veľmi pekne.
marjankaj
16.04.20,09:06
A tá firma nevie svoju adresu? Prečo sa neopýtaš tam? Alebo fakturuješ kde komu z nejakého zoznamu?
maped
16.04.20,09:12
jedná sa iba o správnosť písania...
marjankaj
16.04.20,09:23
Myslíš, že poštári ti budú kontrolovať pravopis?
Niektoré obce nemusia mať ulice, alebo majú iba jednu ulicu. Myslíš, že poštár by to doručil niekde inde?
Tweety
16.04.20,09:29
Na faktúre uvedieš údaje, ktoré sú uvedené ako fakturačné priamo v objednávke. Tie by mali zodpovedať údajom v registri. Takže ak tam nie je ulica len číslo, fakturuješ to tak. Ak inak, potom tak aj fakturuješ.
marjankaj
16.04.20,09:43
No koho by toto už len napadlo?:eek::---
buchač
16.04.20,10:58
Týýý kokos....ja sa normálne čudujem, že mi tie zásielky vôbec aj doručia...lebo tiež pri objednávaní zadávam len číslo domu, obec a PSČ.

Nie som síce firma, som len zákazník...ale faktúra ako faktúra...či ?