baculka631
16.04.20,13:45
Dcéra mi kúpila PC hru.Pri inštalácií musím nahrať aj "softwer STEAM".Je zadarmo?Nebudem platiť nič za využívanie a hranie hry?Budem ju hrať ako single,nebudem nič ani kupovať.Dík.B.
misoft
16.04.20,11:49
Zadarmo! Je to tzv. Klient. Ním sa prípájaš na server herného portálu, spúšťaš z neho hry, ktoré sa kúpili, registrovali na Steame, zabezpečuje aktualizáciu (update) hier. Aj samotný web Steamu https://store.steampowered.com/ je zadarmo. Ovšem hry v ňom uvedené už zadarmo nie sú, niekedy však uvoľnia niektoré hry (treba sledovať) ako FREE, stačí ich potom pridať do svojej knižnice (pod účtom na Steame) a sú natrvalo pripísané k účtu a už sa a ne neplatí.

Samozrejme - musíš si založiť "účet" na Steame (prihlasovanie údaje (e-mail) a heslo (ktoré si zvolíš) potom slúžia na prihlásenie do klienta Steam. Aktivovať SafeGuard, prípadne 2F overovanie (cez mobil/e-mail príde ešte jeden kód pre ďalšie príhlásenie - ale nie je povinné) zabezpečí bezpečnosť účtu.

Pokiaľ je hra na Steame zakúpená, zaevidovaná - pri spustení sa overuje ak legalita hry. Potom sa dá prepnúť do offline. Mimochodom - pokiaľ sa aktivuje Cloud, výsledky hier sa ukladajú na ich serveri. Potom je možné sa cez klienta Steam pod svojim účtom prihlásiť a hrať hru aj na inom PC, v inej krajine a to dokonca od miesta, kde sa predtým skončilo.

Názorný príklad:
https://steamcdn-a.akamaihd.net/steam/support/faq/sign_up_3mb.gif
misoft
16.04.20,12:01
Malá poznámka: ja mám účty na Steam/Valve, Epic, Origin, Ubisoft, GOG a všade som trvale prihlásený - neodhlasujem sa. Heslá mám v NB, stačí mi len spustiť klienta a automaticky sa pripojím.
Chobot
16.04.20,15:00
Jooj, starý dobrý Steam.... Kde sú tie časy, keď som prešiel Half Life aj Half Life 2.. a Counter strike ešte fiči? Už som nebol na steame hádam aj 15 rokov.
baculka631
16.04.20,16:10
Prosímťa,ak už sa prejem tej hry,dá sa ten stream zrušiť?Dík.
ivka70
16.04.20,16:15
Jednoducho sa tam prestanes hlasit.
baculka631
16.04.20,16:17
Ďakujem všetkým.
misoft
16.04.20,17:58
Steam účet zostáva naveky (ak sa o to ovšem nepožiada priamo adminov serveru). Ak dohráš, nemusíš sa prihlasovať. Ale na druhej strane - ak sa sem-tam na web pozrieš, zistíš, že rozdávajú hry, za ktoré sa často platí od 10€ až do 60€. Nemusíš kupovať, ale ani hrať, ale sú TVOJE!