kvjetecko
17.04.20,07:02
Dobrý deň,
máme zopár prípadov kedy buď bola PN karanténna alebo aj "obyčajná" a lekár poslal túto Pn priamo na sociálku (to či pri obyčajnej Pn lekár takto postupuje správne nechcem riešiť). Sociálka mi nejako pošle žiadosť o náhradu príjmu diel IIa. Zaujíma ma ale koniec PN. Zamestnanec mi síce môže tvrdiť že práceschopný je napr. v pondelok 20.04.,ale určite s tým mzdárky máte skúsenosti že nakoniec na PN môže byť dátum napr PS 18.04. alebo aj iný (pracovný čas máme len po-pia). Volala som včera na pobočku sociálky, povedala mi že konce Pn nebudú posielať a tiež že majú zákaz poskytovať údaje tretím osobám. Takže ako sa zamestnávateľ dozvie reálny dátum konca práceneschopnosti? Môžu takto vzniknúť rôzne problémy... Ako to riešite vy? Veríte zamestnancom čo vám povedia?
širi1
17.04.20,06:40
všetky PN aj OČR je povinný zamestnanec oznamovať zamestnávateľovi aj v koronačasoch. Ja žiadam aby aj mne posielali v kopii to čo do SP posielajú elektronicky (pandemické očr)
To či lekár PN zasiela SP som este nemala, len že normálnu PN zamestnanec vhodil červené tlačivo+ ukončenie do schránky SP a mne len oznámil, že ktorý deň tam mal napísaný ako koniec PN. Či sa nezmýlil - ukáže čas; zatiaľ mi výkaz do SP aj ZP prešiel v poriadku.
kvjetecko
17.04.20,07:17
u očr mam vzdy kopiu ziadosti, aj cestneho vyhlasenia, s tym problem nie je. Problem je s PN , ktore posiela lekar priamo do socialky. Karantenne tak zasielat musi. U ostatných pn to nemaju tak robit, ale robia to tak - lekari tam pacientov nechcu a "ordinuju " telefonicky (nie vsetci samozrejme).
Blanka Urbanová
17.04.20,09:13
Ani detskí lekári, ani obvodní lekári nechcú mať ľudí v ambulanciách a teda OČR aj PN posielajú priamo do soc .poisťovne. Zamestnanec nám teda musí napísať oznámenie, že od...má prekážku v práci, čerpá OČR //PN/ a že ku koncu mesiaca tento stav trvá. Takto nám to dali začiatkom apríla, takto nám to budú musieť dať začiatkom mája. Spoliehame sa, že nám dajú správne dátumy, nič iné nám neostáva.
jales
17.04.20,12:43
Ja som v minulom mesiaci vyplácala PN na čestné vyhlásenie, nakoľko pri niektorých nemám ani začiatok ani koniec. Neviem, či to vôbec SP pošle.