An Bert
17.04.20,07:11
Pekný deň aspoň vám .Pracujem vo firme v areály inej firmy. Je to vôbec legálne po absencii ,ohlásenéj ale zle ???? som dostal pokutu 100 eur pritom všade po nástenkach je papier z oznamom absencia = 50€ Som živnostník a v zmluve nieje nič také spomínané. Po oznámení toho všetkého sefovy vravel ze to len niekto vytiahol papier zo šuplíka a povešal ho po firme že tam nieje jeho podpis tak je neplatny. Následne papier zmizol a je tam nový neoplastovany, nepodpisany z viacerímy smernicami. No ani ten nevysvetluje prečo mám pokutu 100€ a nie 50€ ako by som mal dostať. Ďakujem za rady a skusenosti
kopretinka
17.04.20,05:30
Teba ako živnostníka sa netýkajú žiadne vnútropodnikové smernice.Riadiš sa iba zmluvou,ktorú máš s odberateľom.Máš také niečo v zmluve? Si živnostník,takže nemôžeš mať ani dovolenku ani absenciu.
Žiadne pokuty nemôžu dávať ani zamestnancom,musia sa riadiť ZP,a ten žiadne pokuty neobsahuje.
širi1
17.04.20,05:34
wau to sa len tak nevidí; skúste to poslať na inšpektorát práce. Tak či tak je to mierené na zamestnancov nie živnostníkov
An Bert
17.04.20,06:40
Ďakujem skúsim
An Bert
17.04.20,06:50
Je to už priveľa co si zamestnávatelia dovoľujú a táto situácia tomu nijako neprispieva
Chobot
17.04.20,08:52
Ale pochop, že pre teba to nie je zamestnávateľ. Pre teba to je obchodný partner! Ty si samostatný subjekt - živnostník. Ty, aj tá firma sa riadite zmluvou, ktorú máte medzi sebou uzatvorenú. A nejaké pokuty sa môžu aplikovať len na základe vzájomnej dohody.

Ak ti krátil faktúrovanú sumu, môžeš si dlžnú sumu vymáhať súdnou cestou - dáš návrh na platobný rozkaz.
An Bert
17.04.20,11:57
Pekne ďakujem už mám v tom lepší prehlad budem to teda riešiť