Zuzka Plačková
18.04.20,05:05
Dobrý deň potrebovala by som poradiť v jednej veci. Mám strednú odbornú školu a tam tri roky hodín účtovníctva zmaturovala som z neho na dvojku. Po škole ma moja rodinná situácia nútila sa hneď zamestnať. Prvé práce boli bohužiaľ len ako operátor výroby už som to nezvládala tak som si požiadala o invalidný dôchodok keďže mam od malička problémy s chrbticou, nakoniec mi ho schválili na 50% a potom som si prácu nájsť nevedela bola som aj na úrade práce, keď ma tak napadlo že účtovníctvo by ma určite bavilo robiť. Prihlásila som sa na kurz cez úrad, na začiatku som bola v tom že super urobím si ho a hneď sa zamestnám, bohužiaľ bol to obrovský omyl. Keď aj pozerám pracovné ponuky je tam prax a teraz moja otázka znie ako si mám nájsť tú prácu a získať prax keď ju všade pýtajú? Budem veľmi rada ak mi niekto poradí čo mám robiť v tomto prípade, rozmýšľala som aj nad ďalšími kurzami ale neviem, viem sa predstaviť do dôchodku robiť len túto prácu. Teraz mám už 29 rokov a zatiaľ som absolútne nič nedosiahla ak sa mi toto nejako nepodarí tak to bude úplne nanič. Tak poprosím o každú radu. Ďakujem
veronikasad
18.04.20,05:18
Kedy si ukoncila kurz?
jslancik
18.04.20,07:02
nie všade vyžadujú prax. ako pomocná účtovníčka môžeš robiť v rôznych firmách. len ich musíš pred začiatkom presvedčiť, že si v obraze a dokážeš spraviť to, čo ti bude zverené. na 100% a za krátky čas. že si skrátka šikovná a rýchla a rýchlo sa učíš. len otázka je, či je to aj realita. ak sa nedokážeš prezentovať a predať, tak to je problém.
povedať, že si pomáhala s účtovníctvom vo firme u kamarátky/rodiny/niekde by nemal byť taký problém. problém by bol, ak by v prvý deň zistili, že si úplne mimo. nie všetko sa dá zvaliť na iný účtovnícky program :D
veľa šťastia.
Mila123
18.04.20,12:40
prstoklad si zvládla? aký program ste mali na školení? študuješ odbornú literatúru? vieš základy z daní ? z poistenia? a pod?
ovládaš Exel? Word? aká úroveň?
učíš sa na fórach? ako je toto? tu sa dá veľmi veľa naučiť, stačí čítať a uvažovať......ja sama som sa zdokonalila aj vďaka Drakovi, kde si overujem moje vedomosti.....pozrela si si teraz napríklad tie opatrenia y UPSVaR, ktoré sú už na webe aj spolu s komentárom?
marjankaj
18.04.20,13:48
Asi nebude veľa zamestnávateľov, ktorí ju zamestnajú bez praxe.
Ale mohla by skúsiť pomáhať pri účtovníctve jeden mesiac zadarmo a potom sa uvidí.
Zuzka Plačková
20.04.20,05:46
Kurz som skončila v polovici novembra 2018
Zuzka Plačková
20.04.20,05:50
aj to som už počula ale žiaľ som zatiaľ také nenašla, odvtedy som bola len raz na pohovore a z toho nič keď mám čakať každý rok na jeden neúspešný pohovor tak to nemá zmysel...Práca v účtovnom programe je ako tak zvládnuteľná. Musím skúsiť povedať toto alebo dať to nejakým štýlom do životopisu aspoň na pol roka možno to pomôže. Ďakujem za radu :)
Zuzka Plačková
20.04.20,05:53
Prstoklad mám v malíčku od vychodenia strednej školy to je bez problémov, na kurze sme mali Pohodu softvér, základy mám zvládnuté a počítačový office tiež mám na celkom dobrej úrovni. Sem nechodím často ale asi začnem, pozriem sa na toho Draka to mi nič nehovorí.a čo sa týka tých opatrení pozriem sa
Zuzka Plačková
20.04.20,05:54
Vyskúšam toto ja už dlhšie nad tým rozmýšľam lebo už potom naozaj neviem
jslancik
20.04.20,17:01
pomoc za symbolickú odmenu si do životopisu nedávaj. oficiálne by sa to ani nesmelo... jedine u niekoho známeho sa tak dohodni, že sa potrebuješ do toho dostať a že budeš pomáhať v účtovníckej firme iba za niečo symbolické nejaký čas. musíš začať od piky. alebo hupsnúť na to natvrdo do nejakej firmy, kde súrne potrebujú účtovníčku. len prvé mesiace budú ťažké. treba prevziať zodpovednosť, to nie je len tak.
Zuzka Plačková
20.04.20,17:10
dnes som si ho zmenila ale samozrejme že nie s tým že pomôžem za symbolickú cenu a najhoršie je že takého človeka ani nepoznám a v tejto situácii ani žiadnu firmu čo by fakt súrne potrebovala, ale skúsim viac porozmýšľať možno ma niečo napadne
jslancik
20.04.20,17:21
na tvojom mieste by som touto cestou nešiel. nie si na to zrelá. chýba ti sebavedomie a poznanie vlastnej ceny. napríklad je rozdiel robiť krátkodobo a cielene "pro bono" a dlhodobo za minimálnu mzdu sa nechať využívať.
Zuzka Plačková
21.04.20,04:53
Tak keď nemám prax nebudem žiadať ani vysoký plat to je jasné, a využívať by som sa určite nenechala