marions
19.04.20,11:49
Dajú sa v MRP tlačiť pokladničné doklady so zaúčtovaním bez poradového čísla v peňažnom denníku? Dá sa to niekde vypnúť?
marjankaj
19.04.20,10:24
Fakt zaujímavá otázka.:eek: A k čomu ti budú?
annova
19.04.20,18:18
Daju. Vyber si predlohu vystupnej zostavy, skopiruj a zedituj. Odstran udaj poradove cislo a uloz zostavu Potom tlac cez upravenu vystupnu zostavu.
marions
19.04.20,19:18
keď prečíslujem doklady, tak to nebude správny údaj. A predkontáciu na pokladničné doklady treba, či stačí vytlačiť bez predkontácie?
marions
19.04.20,19:24
Ďakujem, a mohli by ste ma troška navigovať? ako sa vyberie predloha výstupnej zostavy?
annova
19.04.20,20:37
1 - v uctovnom denniku sa nadstav na doklad ktory chces vytlacit a vyber si Vystupy
2 - v lavom rolovacom zozname si vyber Pokladnicny doklad
3 - v prostriedku hore mas okienko na volbu predlohy, vyber si predlohu ktoru chces vytlacit, najcastejsie je to 002 s rozpisom DPH
4 - vpravo si oznac Skopirovat, na otazku odpovedz Ano
5- vytvoril si kopiu povodneho dokladu, nazov zacina A02...
6 - opat si vyznac hore predlohu vystupnej zostavy tu novu kopiu /A02../ a oznac Editovat
7 - otvori sa ti editacny formular predlohy. Ak nevies pracovat s editorom, nic sa nedeje. Mysou klikny v pravom rohu hore vedla textu pokladnicny doklad. Oznaci sa ti akokeby taky ramik, daj DELETE na klavesnici
8 - prave si zmazal poradove cislo
9 - hore na editacnej liste mas ikonku s lupou, tu si zobraz doklad. Ak je v poriadku ako si chcel, uloz predlohu a v buducnosti mozes tuto predlohu tlacit a na konci roka si rucne napisat poradove cisla



Dufam, ze to zvladnes bez problemov.
Vela uzitocnych rad maju na www.mrp.sk
marions
20.04.20,07:34
Ďakujem veľmi pekne. Na tej stránke som to nenašla :)
marions
20.04.20,07:59
Môžem sa ešte spýtať, netlačíte pokladničné doklady so zaúčtovaním, keď si napísala, najčastejšie 002 a tam nieje ani názov firmy?
annova
20.04.20,10:07
Je tam vela predloh, treba si vybrat tu, ktora vam vyhovuje a tu opravit. Nazov firmy musis zadat do uctovneho dennika, potom ti to vytlaci komplet aj s adresou. Mozno by bolo dobre si v programe pozriet navod- help.
Tu je podobny pripad, oprava predlohy faktury
https://faq.mrp.sk/Vizualny-system-Uctovnictvo/Vlozenie-loga-obrazku-do-vystupnych-zostav-v-tlacovom-module-FastReport-Vizualny-system-328
marions
21.04.20,08:22
Ďakujem veľmi pekne, ja som sa chcela skôr spýtať na vetu najčastejšie 002..... ako je to potrebné z pohľadu zákonov..... stačí tlačiť nejakú zostavu, kde nieje názov našej firmy aj na výdavkové doklady?
Žabinka
21.04.20,08:31
najčastejsie 002 je asi myslené pre platiteľa DPH, lebo je s rozpisom DPH..
marions
23.04.20,11:53
Ano, ale tam zas nič nieje iné, ani názov firmy :)