kampari
19.04.20,17:01
Pozdravujem....Daňové priznanie z DP PO za 2019 sme podali, ale daň nezaplatili...firma chce požiadať o ten paušálny príspevok na zamestnancov pri poklese tržieb....otázka znie, že aj keď daňovník môže zaplatiť daň v novej lehote do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po skončení obdobia pandémie...či v prípade, resp. ku dňu podania žiadosti musí byť táto daň zaplatené....lebo vychádzam z podmienok , že zamestnávateľ má splnené daňové povinnosti podľa zákona č. 595/2003 o DzP...číže mi vychádza, že musí mať zaplatenú daň.
Bejata73
21.04.20,12:54
Dnes som rozprávala so známou na DÚ, ani oni nemajú presné pokyny - ale ak je posunutý termín podania, tak je posunutá aj lehota na zaplatenie ..
Mňa zaujíma aj povinnosť zaplatenie DPH, lebo na infolinke (pomahameludom)
mi odpovedať nevedeli
Bejata73
21.04.20,13:02
Dnes som rozprávala so známou na DÚ, ani oni nemajú presné pokyny - ale ak je posunutý termín podania, tak je posunutá aj lehota na zaplatenie ..
Mňa zaujíma aj povinnosť zaplatenie DPH, lebo na infolinke (pomahameludom)
mi odpovedať nevedeli
Katy a R
21.04.20,13:07
Podľa mňa - jednoducho sa riaď zverejnenými podmienkami na ten konkrétny príspevok . No a čo sa týka tej daňovej povinnosti ... mrkni infoservis (verím, že to BUDE OK v tvojom prípade) ... aj kDPH sú tam usmernenia
https://www.financnasprava.sk/sk/infoservis/koronavirus-opatrenia
Bejata73
21.04.20,13:31
VĎAKA