kuky969
20.04.20,07:47
mame s byvalou manzelkou podielove vllastnictvo domu teda ona polku a ja polku.Manzelka trva na tom ze chce za svoj podiel peniaze odo mna cize chce mi poddiel odpredat - je to relativne novy dom a hovorime radovo o 100000 euro , ja samozrejme aktualne nesuhlasim a ocakavam v buducnosti sudne pojednavanie ktore mi nariadi uhradit jej urcitu sumu , Ja jej ich ale neuhradim (z jednoducheho dovodu nemam v hotovosti 100000 euro a nemienim si poziciavat) len v tom pripade ak by som sa rozhodol predat svoju polovicu domu -cize predal by sa dom cely a tak by ona dostala odo mna peniaze za svoju polovicku.Ona s tymto postupom suhlasi , ja nie, ...predpokladajme ze ona sa bude domahat svojich penazi cestou exekutora .. Moze mi exekutor predat dom exekuciou ??? . Je to moja strecha nad hlavou,mam v nej trvaly pobyt a uzivam ju. Manzelka sa dobrovolne odstahovala a chce aby sme cely dom predali s cim ja nesuhlasim. Vcera som pocul v telke ze existuje niejake exekucne moratorium na strechu nad hlavou a zakon hovori ze exekuciu predajom nehnutelnosti moze exekutor vykonat len vynimocne. Neviete prosim Vas co to je to exekucne moratorium ?? ...a kedy moze vykonat exekuciu predajom ???
Dakujem
Chobot
20.04.20,06:16
Mal si si platiť dlhy a nie teraz nariekať, že kam pôjdeš bývať.

Jasné, že ti môže predať majetok, aj keď je to bývanie. Nie si dieťa, aby si nemohol skončiť na ulici. Možno to nebude o mesiac, ani o pol roka, ale o ten byt raz prídeš.
buchač
20.04.20,06:33
Vcera som pocul v telke ze existuje niejake exekucne moratorium na strechu nad hlavou a zakon hovori ze exekuciu predajom nehnutelnosti moze exekutor vykonat len vynimocne.
=====================
Ja som včera počul, že vraj Sulík postrehol info od Matoviča, že viróza sa skončí 22.4...ďalej som počul, že bude zvýšená minimálna mzda na 1250€...tiež som počul, že bude 13, 14, 15 dôchodok v súbehu s vianočným a veľkonočným príspevkom....
kuky969
20.04.20,06:45
netaraj sprosrtosti ja nikomu nedllhujem ani euro ...lepsie si precitaj otazku alebo radsej vobec nereaguj,vypisujes kraviny co som mal alebo nemal, ja potrebujem radu v aktualnej situacii a ako vravim nikomu NEDLHUJEM ANI EURO...neviem ako si na taku hlupost prisiel...
kuky969
20.04.20,06:47
buchac ty si kus vola ktory je znami svojimi debilnymi prispevkami ,kasli na to ani necitaj a nereaguj na moje otazky....
dmc
20.04.20,07:05
lenze ty nepises preco by ti mal exekutor zobrat "tvoju strechu nad hlavou" - nepises kto ma dlh...ci ty alebo manzelka alebo spolocne...alebo sused.... ved si precitaj co si napisal v zadani.......
willma
20.04.20,07:22
fakt si najprv prečítaj čo si napísal a potom sa tu obúvaj do ostatných - nikde v zadaní si nenapísal, že sa exekúcia netýka teba. Takže prvoradé je vždy uviesť všetky relevantné informácie, až potom očakávať relevantnú odpoveď
sito
20.04.20,09:15
"mame s byvalou manzelkou podielove vllastnictvo domu teda ona polku a ja polku. Moze mi exekutor predat moju polku ???"

No ty si riadne hovado! Ak je tvoja bývala polka, tak tú nemôže predať. Ak, dopustil by sa trestného činu, obchodu s bielym mäsom. :D

"Manzelkja sa dobrovolne odstahovala a chce aby sme cely dom predali s cim ja nesuhlasim."

Však nebuť vôl, hovado! Kúp si jej polku a budeš mať dve, ako celok. No nebude to Poľsko, ale dom. :D

" Neviete prosim Vas co to je --- tao --- exekucne moratorium ??"

Tao (道 dào – cesta, princíp, pravda, metóda, Tao, schopnosť, hovoriť, rozprávať) je podľa čínskej klasickej filozofie cesta, cesta prírody, zákonitosti prírody, životná cesta človeka a etická forma (tao-te). :D

" buchac ty si kus vola ktory je znami svojimi debilnymi prispevkami ,kasli na to ani necitaj a nereaguj na moje otazky.... "

Čo sa tu Juro na teba hrabe! Na teba nemá, väčšieho tu niet! :D
kuky969
20.04.20,09:28
Dakujem samozrejme len za kultivovane odpovede , ano mozno som dal otazku nejasne (urcite nie zamerne) a nepovedal vsetky fakty ale takych ludi tu je mozno 50 % a to sa im vsetkym tymto sposobom ako ma bezne buchac vo zvyku odpoveda ?? , stacilo by kultivovane odpisat ze som nepodal vsetky informacie a nie odpovedat stylom buchaca .... nech sa da to chlapca pretestovat na korona virus a zaroven v najblizsej psychiatrickej zotavovni...ci je tu absolutne bezne ze ked niekto nechtiac poda otazku bez vsetkych relevantnych faktov tak sa do neho chobot alebo buchac pustia a otvoria si usta tym svojim primitivnym sposobom ...to som spravil taky sialeny prehresok proti ludskosti ze som nenapisal vsetky relevantne informacie .. ??? .....
kuky969
20.04.20,09:51
Skusil som otazku vylepsit a dufam ze je teraz uz dostatocne jasna ...pekne poprosim kultivovanych ludi- teda nie buchaca alebo sita- vie mi na to niekto odpovedat pripadne mi dat doplnujuce otazky ktore by este lepsie upresnili situaciu vdaka
kuky969
20.04.20,10:01
Sito a to "hovado" ako si ma nazval si vyprosim ty jeden polodebilny a slabomyselny panacik z lega stavebnice
sito
20.04.20,10:05
Nooo, ono je to tak. Som si zvykol, tu, že je to bežné, zadať nekompletné informácie v. Keď chcem vedieť viac k odpovedí tak " ŤAHÁM repu" A nie vždy vyberaným spôsobom. A niekedy to má ten rozprávkoví postup dedko; dedko + babka; dedko + babka + vnučka; dedko + babka + vnučka + psíček; dedko + babka + vnučka + psíček + mačička; dedko + babka + vnučka + psíček + mačička + myšička.

S tebou je to vo fáze repa. Takže stále nie je jasné prečo by ti mal exekútor predať tvoju polku?

"a nie odpovedat stylom buchaca ...."

Vieš, istého krátkeho času, okamih sme boli ochrankou ministra. No nie sa vždy na všetkom zhodneme, v tvojom prípade, áno. Never JPP! A dlho sme sa už nevideli. :D
hanelie
20.04.20,10:07
Mate podielove spoluvlastnictvo - ak sa bude chciet manželka dostat k peniazom za svoj podiel poda na sud navrh na vysporiadanie podieloveho spoluvlastnictva - vy mate odkupne pravo - ak s tym nesuhlasite sud nariadi dražbu ( bude rozumnejšie podiel od manželky odkupit )
sito
20.04.20,10:10
" Sito a to "hovado" ako si ma nazval si vyprosim ty jeden polodebilny a slabomyselny panacik z lega stavebnice"

Ja, len o čo si si poprosil. Slabo si domyslel svoju otázku. A porada je taká stavebnica. Z názorov poraďákov si niekedy môžeš zložiť aj správnu odpoveď na svoju, svoje otázky. :D
kuky969
20.04.20,10:17
no uz to vyzera ze najdeme spolocnu rec .....ona proste poda sudny navrh vo veci majetkoveho vyrovnania s navrhom rosudku aby som jej vyplatil jej polovičku domu (ona ten dom nechce) a predpokladam ze sud jej da za pravdu a vynesie rozsudok ze jej mam vyplatit 100 litrov....ja to samozrejme nespravim no a v tomto pripade nastava ten okamih - otazka - ci ona moze cestou exekucneho konania vymahat odo mna tie peniaze a tym padom by exekutor predal celu nehnutelnost aby jej mohlo byt vyplateny jej podiel...no a zvysok samozrejme ostane mne
sito
20.04.20,10:20
"( bude rozumnejšie podiel od manželky odkupit )"

To mu pripadá ako rada od polodebila. :D
kuky969
20.04.20,10:24
a tu drazbu by realizoval exekutor ?? ...ja viem ze rozumnejsie by bolo poddiel odkupit ale 100 000 v hotovosti proste nemam
kuky969
20.04.20,10:31
a podotazka k tomu ...ak prepisem svoj poddiel na niekoho ineho este pred sudnym konanim ...meni to niejak situaciu ??
sito
20.04.20,10:35
Keď vieš, načo sa pýtaš? Zháňaj peniaze! Ak nezoženieš, súd rozhodne čo a ako, akým postupom sa s polkou podelite. :D
sito
20.04.20,10:43
"...ak prepisem svoj poddiel na niekoho ineho este pred sudnym konanim ...meni to niejak situaciu ??"

Noo, môžeš, ale tým ju tej jej polky nezbavíš, stále je to jej polka, majetok, a ak bude súhlasiť s tým ten na ktorého hrb chceš hodiť svoju zodpovednosť, 100 000 €. :D
Chobot
20.04.20,10:44
Tým exekútorom si preskočil všetky ostatné možnosti vysporiadania.

Podľa všetkého manželka podá návrh na súd na vysporiadanie spoluvlastníctva. To je síce pekné, že nemáš záujem o predaj domu, ale tebe patrí len polovica. Takže niekto bude musieť za vás rozhodnúť. A tým je súd. Súd môže nariadiť predaj - v tom prípade by to zabezpečovala dražobná spoločnosť. Alebo ti prikáže (ak s tým prejavíš súhlas) vyplatiť ex manželku nejakou sumou. Ak ju napriek súdnemu rozhodnutiu nevyplatíš, tak ona sa môže obrátiť na exekútora o vymoženie dlžnej sumy. A v tom prípade exekútor môže siahnuť aj na tvoj majetok.

A ako by si si ty predstavoval spravodlivé vysporiadanie spoluvlastníctva? Že tebe zostane celý dom a manželke nevyplatíš nič? Alebo aký je tvoj návrh na vysporiadanie?

"ak prepisem svoj poddiel na niekoho ineho este pred sudnym konanim ...meni to niejak situaciu ??"

Zmení to len v tom, že manželka sa bude súdiť nie s tebou, ale s tým, na koho tú tvoju polovicu prepíšeš. Ale princíp zostane rovnaký.
sito
20.04.20,10:50
Spravme zbierku pre manželku, nech môže on z domu odísť, dobrovoľne sa odsťahovať. On si myslí, že tu na porade mu to vyriešia, bezplatne. :D
kuky969
20.04.20,11:17
diky....mas pravdu....ale este je tu jedna skutocnost .Ten dom som postavil a skolaudoval ja na klucik .Ked som ho kolaudoval ani som nevedel ze moja ex existuje ,a byvalej manzelke som polovicku proste z dobrej vole daroval...ja viem po pravnej stranke sa nic nemeni a som idiot ze som to spravil.....ale bol by som rad aby to sud aspon minimalne zobral do uvahy
mona091
20.04.20,11:36
no to je blbe, na odlahcenie: bud rad, ze nemusis platit ex z kazdeho tvojho prijmu, su krajiny, kde sa to deje, co sa tyka DZ, aby by som ju dala mrknut dobremu pravnikovi, ci sa s nou da nieco robit, a nechala by som ex, nech si zacina konania kde chce, len by som na ne reagovala a hladala riesenia v case, sudy u nas prebiehaju dlho, mozno to bude trvat do konca zivota, ak sa budes stale odvolavat a podobne
buchač
20.04.20,11:45
" kuky969 (Dnes 09:47) buchac ty si kus vola ktory je znami svojimi debilnymi prispevkami ,kasli na to ani necitaj a nereaguj na moje otazky.... "
----------------------------------------

Si ty ale kus chuja...si ani len nepochopil (debil ako ty nemá šancu), že čo som vlastne tým komentárom chcel povedať.

...a ozaj...viem, čo je to moratórium.
Viem aj to, že čoho sa týka to exekučné moratórium...aj keď v tomto prípade (po úprave) ide o inú exekúciu.
Lebo tebe, môj ty zlatúšik, bola vykonaná exekúcia mozgu z hlavy...ako sám priznávaš, si proste idiot.

Kuwa...a takéto čudo má občiansky, má volebné právo, ba dokonca je majiteľom nehnuteľnosti...
sito
20.04.20,12:23
"...ja viem po pravnej stranke sa nic nemeni a som idiot ze som to spravil..."

Noo, vidííííš! A už sme pri myšičke. :D
sito
20.04.20,12:24
:D:mee::D:mee::D
annova
20.04.20,14:27
Ak si polku domu daroval ex a ty si ho nadobudol este v odbe, ked ste neboli manzelia, mas moznost ziadat navratenie daru. Rozvod je dost dobry dovod na vratenie daru. Najdi si dobreho pravnika, zaplatis par tisic pravnikovi a ziskas svoju polku domu.
misoft
20.04.20,14:44
Podáš námietku, že je to priveľa, budeš žiadať úradný odhad celého domu a odrazu sa zistí, že dom má CELÝ hodnoty (napr.) 90000€ a polovica z toho nie je 100000€!

Ale predtým si exekútor ani neškrtne, darmo sa tvoja ex- vyhráža exekútorom. Exekútor koná jedine na základe zákona, nie ak si niekto zmyslí, že bude exekúcia.
marjankaj
20.04.20,14:47
Chujovi vysvetľovať, že je chuj.:eek: Ty fakt nemáš nič iné na robote?:rolleyes:
buchač
20.04.20,15:20
annova (Dnes 17:27) Rozvod je dos dobry dovod na vratenie daru.
==================
...dnes už tu viacerým zadrbalo...ale že aj už aj tebe ???
:eek: :confused:
misoft
20.04.20,15:55
:D
Možno by ja bol - keby jej daroval a ona potom si nechala vyčistiť "komín" iným "kominárom".
dmc
20.04.20,16:21
annova: rozvod je dost dobry dovod na vratenie daru ???? Ejze - noze....dovody na vratenie daru su jasne specifikovane - ktory ze to.......ktory ??????
kuky969
20.04.20,16:53
dakujem pekne za radu ..ja sa nebojim ,viem ze sme este velmi daleko od zaverecneho pravoplatneho rozhodnutia kedze samozrejme ja budem robit vsetky mozne aj nemozne obstrukcie pre natahovanie casu.....ano viem jediny sud ktory moze rozhodnut o exekucii je na Slovensku v Banskej Bystrici....a pokial nema moja exmanzelka pravoplatny rozsudok nemoze dat navrh na exekuciu na sud v BB....ja som skor chcel radu vo veci ze v exekucnom poriadku sa pise ze exekuciu predajom nehnutelnosti teda strechy nad hlavou moze exekutor spravit len vo vynimocnych pripadoch ....a co su tie vynimocne prípady ??
buchač
20.04.20,17:23
kuky969 (Dnes 19:53)
....a co su tie vynimocne prípady ??
==================
Napríklad ty si výnimočný a aj ťažký prípad.
Nepochopiť pochopiteľné ? Nepochopím....
sito
20.04.20,17:52
Výnimočne to tu má vyriešené. Pochopil, ale nemá peniaze, €.

No má ešte jednu možnosť. Nestáva sa to bežne, často. Ale, môže si zobrať späť tu svoju polku. A zasa bude ich celý dom. :D
jelalim
20.04.20,19:33
Manzelka ma niekolko rieseni napriklad:

1. manzelka na toto sud nepotrebuje.
2. ak je manzelka rozumna a sikovna, tak najde kupca co od nej kupi polovicu domu.
3. tebe oznami, ze ide predavat to co ona vlastni a ponukne Ti, ze ak velmi chces, tak si ju mozes kupit aj ty za tu cenu co jej nadejny kupujuci.
4. Ty bud kupis, manzelka bude spokojna, a ty budes mat do konca zivota klud. Alebo sa rozhodnes, ze nekupis a manzelka teda polovicu domu moze predat.
5. O par dni sa Ti do domu nastahuje 17 clenna ciganska rodina s tromi psami a ty za nimi potom prides, s ponukou ci nekupia aj tvoju polovicu domu za stvrtinovu cenu, ako kupili prvu polovicu.
6. Vsetci budu spokojny, okrem jedneho.
7. Snad si pochopil, ze najrozumnejsie riesenie v tejto situacii je dohodnut sa. Manzelka vlastni polovicu, chce pravom jej peniaze za jej polovicu. Bud dom predajte z rozdelte si peniaze, alebo zozen peniaze a odkup si co jej patri.
annova
20.04.20,20:17
By ste sa divili, ale je. Staci, ze sa pocas rozvodu vulgarne voci nemu spravala, ohovarala ho a on z toho dovodu napr. stratil zamestnanie, a on to ma ako dolozit.
Paragrafy sa velakrat daju ohnut, staci fundovany pravnik.
Chobot
20.04.20,23:01
To potom nie rozvod je dôvodom , ale hrubé porušenie dobrých mravov.
buchač
21.04.20,09:46
Môžete mi nadrbať aj XXX neužitočných alebo nevhodných....ja si za svojím názorom stojím.

Že niekoho pohoršujú výrazy ?
Nasrať na to...celá akože téma je hlúposť na kvadrát...doslovne cocotina yebnutá cez píčovinu.

Veď ten dzignutý zadávateľ "otázky" si tu robí dobrý deň...kopnúť do vajec by toho chuja bolo málo.
Keď je raz idiot a nechal sa oyebať ? Nuž nech teraz nesie následky svojho konania.
kuky969
24.04.20,16:03
toto uz nie je porada ale ludia typu buchac doslova vyckavaju aby si mohli vybit svoje ego na cudzich ludoch , ked niekto polozi otazku tak prichadza Buchacov okamih slavy aby mu vynadal a snazii sa ho zosmešniť....predsa jediny kto ma patent na rozum a je riaditelom zemegule je tu ten smradlavy corunavirus Buchac...ved za pocitacom som v anonymite a mozem vynadat priserne ako chcem....vsak buchac ty z kurvy syn, neukoijeny samec ktoremu semeno z vajec tak stuplo do mozgu ze vyplavilo mu z neho aj tu malu stipku zdraveho rozumu ...Bucac ty spinavec smradlavy neviem odkial si ale navrhujem osobne stretnutie .....kazdy si mozme priniest " palku na bejsbal"....ach tvoja mater musela byt riadna pica ze porodila takeho spinavca ktory tu na planete zbytocne okrada ostatnych ludi o kyslik
buchač
24.04.20,16:52
Pozri sem ... ak si nepochopil môj prvý komentár, to nie je moja chyba.

TY si začal s tým urážaním mojej osoby...a ako tak sledujem, tak aj iných si urazil.
Tak o čo ti ide ?
Si dotknutý, že sme reagovali adekvátne ?

Holt...tu nie si v práci, ty môj manažér na inej pozícii, tu nemáš šancu rozkazovať.

Ale platí, čo som povedal (vlastne ty sám si povedal o sebe), že si idiot.

Keď nevieš, čo je to moratórium, tak to je smutné.
Zosmiešňuješ sa sám...

...a ozaj...pozdravuj mamku...;)
dmc
24.04.20,17:45
uz si spokojny ?
bodliak
24.04.20,18:09
Zase len smrad a-la buchač...
buchač
24.04.20,18:10
Zasa len chuj a-la podliak ...
dmc
25.04.20,16:49
rozvod nieje hrube spravanie. ujasni si dojmy a pojmy