lusssia2
21.04.20,17:44
Dobry den,

prosim o radu. Mam vyhliadnuty pozemok,kt. chcem kupit, je vedeny ako ovocny sad, lenze nema pristupovu cestu. Popri pozemku vedie hlavna cesta patriaca KSK. Je sanca,zeby mi schvalili vjazd na pozemok?Je to komplikovany proces?
buchač
21.04.20,15:59
Láskavo NEUVÁDZAJ cudzie mená...dokonca aj s adresou.
Už len rodné číslo chýba.
Chobot
21.04.20,19:03
A na aký účel ho chceš kúpiť? Chces tam pestovať ovocné stromy?
marjankaj
21.04.20,19:17
šak sa netrochár. Postav si tam heliport.:---
lusssia2
21.04.20,19:46
Ha ha ha,:))) chcem to vyuzivat rekreacne. Je to extravilan. Zatial len nejaku chatku.
pavol54
21.04.20,20:38
Stavebné povolenie na vjazd.
Upresňujem čo si predstavuješ pod pojmom prístupová cesta. a túto predstavu si daj do súladu so stavebným zákonom. a dostaneš jasnú odpoveď. jedna stavba umiestnená na dvoch pozemkoch dvoch majiteľov
vicktor
22.04.20,03:58
Terajsi majitel sa tam ako dostane?
lusssia2
22.04.20,04:31
Rovno z hlavnej cesty
marjankaj
22.04.20,05:30
A tebe čo bráni?
lusssia2
22.04.20,05:37
Terajsi majitel,ze vrahlj zacal vybavovat tu pristupovu ceatu,ale nedotiahol to do konca,pretoze ten pozemok predava a ja nechcem kupit pozemok,ked je tam ta moznost,ze to povolenie na prijazd nedostanem. Ziadost o stavebne povolenie logicky nepodam,ked ten pozemok nie je moj,je na predaj. Ako zistim,ci ten prijazd mi schvalia na ten pozemok?
marjankaj
22.04.20,05:40
No tu na porade asi ťažko.:eek:
vicktor
22.04.20,05:46
Ale podla obrazka je tam vela rovnakych pozemkov, asi vsetci na ne vchadzaju rovno z hlavnej cesty bez problemov. Pytala si sa ich?
Este som nepocul ze by sa z nejakej cesty nesmelo odbocit na vlastny pozemok - iba ak z dialnice.
Skus napisat Drahovskemu a podobne.
buchač
22.04.20,05:51
lusssia2 (Dnes 08:37) Ako zistim,ci ten prijazd mi schvalia na ten pozemok?
=================
Žeby nijako ???
lusssia2
22.04.20,05:51
Prvy majitel vchadza z hlavnej a cez vlastny pozemok a ostatni ten pozemok nevyuzivaju. Stoji im to tam roky - je to pole. Dakujem vam vsetkym za vyjadrenia.
Mária27
22.04.20,05:58
Ak nepotrebuješ prejazd cez cudzí (priľahlý) pozemok k svojmu pozemku, nepotrebuješ riešiť ani prístupovú cestu. Máš priamy prístup z verejnej komunikácie.
Iná situácia by bola, keby si tam chcel stavať.
Chobot
22.04.20,06:43
No pýtam sa vážne, pretože ak to chceš ako sad, tak prístup nepotrebuješ. Ak tam chceš stavať dom alebo tú chatku, ako si písala, tak je vôbec otázne, či ti dovolia niečo stavať v tejto oblasti a potom otázka prístupovej cesty je bezpredmetná.

Dôležité je skôr vedieť, aká cesta to je. Či je 1., 2. triedy, či je obecná, štátna a pod. Ak je to v extraviláne, tak z okresných ciest zvyčajne prístup na pozemok nepovoľujú. Vieš si predstaviť, že po tej ceste fičia autá 90-kou a ty chceš vyjsť z pozemku na tú cestu?

Informovať sa ale môžeš na miestnom stav. úrade, že čo je to za územie, akú stav. činnosť je tam dovolené realizovať a pod.

Síce nepoznám tie pomery a situáciu, ale z popisu si sKôr ale myslím, že tam bude treba vybudovať novú ulicu, ktroá bude odbočkou z tej hlavnej cesty a potom z tej novej ulice vám povolia prístupy na tie pozemky. Bez prístupu ti stav. povolenie nevydajú, ani na záhradnú chatku.

V každom prípade tu na porade ti určite nikto nebude vedieť povedať, či tam môžeš stavať a či ti povolia prístup na pozemok.
lusssia2
22.04.20,06:44
Cez cudzi urcite nie, rovno odbocka z hlavnej na moj pozemok. Pozemok je vedeny ako ovocny sad. Dakujem
misoft
22.04.20,13:47
Poikiaľ je to v extraviláne a je to cesta II., III. tr. - prakticky na vstup na pozemok nepotrebuješ nič. Ak by to však bola cesta I. tr. - musíš kontaktovať správcu komunikácie - SSC, prípadne - ak je v správe okresu - okresný úrad, odbor dopravy.