Majkah30
21.04.20,19:04
Dobrý deň, chcem sa opýtať ako je to so zodpovednosťou štatutára v s.r.o. Manžel si chce založiť s.r.o., je vo veku, keď si už prácu ťažko nájde a toto by bolo riešenie. Taktiež mi navrhol, aby sme takto fungovali spoločne pod s.r.o. - ja ako účtovníčka a on na výrobu nábytku. Ja sa ale dosť obávam, napriek tomu, že s.r.o. ručí do výšky svojho majetku, obávam sa, že ak by som urobila napr. chybu v účtovníctve (až také veľké skúsenosti a prax v účtovníctve nemám ), mohli by mi príslušné inštitúcie sianuť aj na skromný majetok. Prosím, poradíte mi, ako to je so zodpovednosťou v s.r.o.?
jslancik
21.04.20,17:18
dobre vám radím, nájdite si niekoho, kto o danej problematike niečo vie. lebo sa môžete dostať do veľkých problémov.

siahnutiu na súkromný majetok sa báť nemusíte (ručí sa iba do výšky nesplateného vkladu). jedine ak by ste si brali úvery, tak banky pristupujú aj k ručeniu súkromným majetkom spoločníka/spoločníkov.
Moja SRO
22.04.20,19:30
Spoločnosť s ručením obmedzeným ručí za záväzky do výšky nesplatených vkladov. Predpokladám, že pri založení SRO budú vklady splatené.