ajja osso
21.04.20,21:20
Prosím, má niekto dobré skúsenosti so záhradným drvičom konárov, ktorý by zvládol aj iné ako dlhé štíhle konáre, aké vidno v každom predvádzacom videu? Ide mi o poploprofesionalny benzínový drvič, ktorý zvládne podrvit cca 3-4 kubiky konarov z orerezanych ovocných stromov - čiže od tenkých prútikov až po rozvetvené pokrivené konáre s hrúbkou 5 cn.
Xanti
21.04.20,21:03
Neviem či ti pomôžem, ale ja mám tento https://www.mall.sk/zahradne-drvice/fieldmann-fzd-5015-e-elektricky-stepkovac a spokojnosť.
Minulý rok som s ním podrvila a veľmi rýchlo za pár hodín tri obrovské kopy konárov z jabloní a čerešne. A to podotýkam, že čerešňa teda konáre ležali pod stromom od leta, lebo sa zlomil obrovský konár takže čo sa dalo sa nechalo a konáre sa dáko nestihli spratať, kým sa orezávali jablone tak som podrvila čerešnové konáre také zapršané, , v pohode aj krivé, aj hrubšie ... a potom som pokračovala čerstvými konármi z jablone. Fantastická vecička, aj som mala strach či sa nepokazí bo bola to nová mašinka a dostala zabrať riadne.