miloshis
22.04.20,09:10
Dobrý deň, prosím mal by som otázku, čo v prípade, ak mi zamestnávateľ strháva 45% hodnoty stravných lístkov zo mzdy k dátumu výplaty, no pravidelne s doručením lístkov mešká, je to aj 7 dní po výplate. Porušuje nejak predpisy? Ďakujem
Tweety
22.04.20,07:14
Ak tá zrážka nie je za predchádzajúci mesiac prevzatých SL, potom samozrejme, že porušuje ZP.
širi1
22.04.20,07:22
stravné lístky by vám mali byť doručené na začiatku mesiaca a zrážka za prevzaté lístky by mala byť po skončení toho mesiaca pri výplate
miloshis
22.04.20,07:27
Ako to myslíte, prosím, za predchádzajúci mesiac prevzatých SL? Výplatu mám za marec napr. 10.4. SL sú tam započítané za počet odpracovaných dní v marci, no fyzicky ich dostávam k výplate za marec a to ku 10.4.. Lístky prídu napr. 17.4. čiže meškajú.
Tweety
22.04.20,07:29
je to myslené tak, že napr. na začiatku marca dostaneš SL a v marcovej výplate, máš aj zrážku, ak to tak nemáš, potom je to porušenie, ak je to teda tak, ako píšeš, nie je to správny postup zamestnáv.
ivka70
22.04.20,08:59
V principe zamestnavatel nic neporusuje, lebo doruci listky, za ktore bola zrazka zo mzdy, do 15 dni od vyplatneho terminu.
Cize nie je ziadny nastroj, ktory by ho kvoli tomu sankcionoval.
Az keby listky dosli neskor ako 15 dni po vyplatnom termine, bolo by mozne okamzite skoncit PP pre nevyplatenie mzdy alebo jej casti.