Nikol95
22.04.20,22:59
Dobrý deň poprosila by som o radu od novembra 2019 sme ako pár v 2izb.podnájme ktorý platíme 500e v ktorom sú zahrnuté všetky energie voda plyn a pod.S tým že je tam veta : pripadne neprimerane naklady za Sluzby spojene s uzivanim predmetu najmu sa nájomca zaväzuje doplatiť. Majiteľka nám dnes oznámila že vznikol nedoplatok za elektrinu za rok 2019 vo výške 130e a sumu vydelila medzi nájomcov ktorý tu bývali 3mesiace a nás ktorý sme tu boli 2mesiace v roku 2019 zvyšné mesiace z roka neberie do úvahy lebo tu vraj nikto nebýva ..Od januára nám vypočítala sumu 12e na mesiac plus k nájmu 500e lebo vraj je to navyše spotrebované....nechce nám povedať na koľko osôb v tomto byte je vypočítaná spotreba lebo ona platí za elektrinu základnú tarifnú zložku 5e na mesiac viete mi poradiť ako postupovať ďalej prosím? Mám brať vetu zo zmluvy že všetky služby nad rámec musíme my platiť ako postačujúcu? Ďakujem za odpoveď
Mária27
23.04.20,07:30
Taká veta v zmluve je neprijateľná zmluvná podmienka. Výpočet ti musí preukázať.
občiansky zákonník
§ 686
(1)
Nájomná zmluva musí obsahovať označenie predmetu a rozsahu užívania, výšku nájomného a výšku úhrady za plnenia spojené s užívaním bytu alebo spôsob ich výpočtu. Mala by tiež obsahovať aj opis príslušenstva a opis stavu bytu. Ak sa nájomná zmluva neuzavrela písomne, vyhotoví sa o jej obsahu zápisnica.
dmc
23.04.20,08:12
Pokial v najomnej zmluve nieje definovane co je bezna spotreba a a co je nadspotreba poslite prenajimatela - ta tam Podla zmluvy v sume 500 € mate aj spotrebu el.energie. To ze ma prenajimatel spatne vypracovanu zmluvu je jeho problem.