aleaiactaest
24.04.20,08:40
Dobrý deň. Mesiac vopred som si naplánoval 10 dní dovolenky. Na tretí deň čerpania dovolenky mi volal zamestnávatel, že mu vypadol človek, či by som išiel do práce. Povedal mi, že ak áno, tak v takom prípade sa mi predĺži dovolenka o 1 deň. Hladal som v zákoníku. Mám obavy, že ma zamestnavatel chce odrbať o peniaze, že ten záskok nezaplatí. Odpovede som sa ale v zákonníku nedopátral. Môžem teda pracovat cez dovolenku?
Mila123
24.04.20,06:53
cez D sa nedá pracovať (iba ak v inej firme), normálne sa preruší čerpanie D a v tretí deň keď si pracoval ti musia zaplatiť pracovnú smenu a ďalej pokračuješ v čerpaní D.....resp. ako si sa dohodol
marjankaj
24.04.20,07:04
A nemyslíš že je rozdiel medzi dovolenkou a PN?
Tweety
24.04.20,07:31
Kedže si príspevok opravil, potom svoj opravím tiež. Ak už máš vypísanú dovolenku a nastúpiš do práce, tak ten jeden deň sa ti z čerpania odpočíta. Takže budeš pracovať nie čerpať D.
buchač
24.04.20,07:33
Môžem teda pracovat cez dovolenku?
======================
Bežná prax vo veľkých firmách a nie ešte v nejakých malých.
Že majiteľ - podnikateľ odbrbáva, to je už iná vec.
marjankaj
24.04.20,07:47
A prečo by mali byť diskriminovaní, tí čo sú v kóme? Tí si nemôžu odskočiť do práce aby si prilepšili?
ivka70
24.04.20,07:54
Nie, nastupom do prace sa na ten den dovolenka rusi.
Cize uz nemas dovolenku, ale vykon prace.
marjankaj
24.04.20,08:00
§112 (1) Zamestnávateľ je povinný nahradiť zamestnancovi náklady, ktoré mu bez jeho zavinenia vznikli preto, že zamestnávateľ mu zmenil čerpanie dovolenky alebo ho odvolal z dovolenky. Mal si sa zamestnávateľa opýtať, či ti preplatí aj letenky z Thajska a späť.
Tweety
24.04.20,08:16
Janko, terazky môže akurát tak letieť z roboty a nie z Thajska.
marjankaj
24.04.20,08:19
šak terazky skoro nikto nerobí. Neviem o čom točí. Iba ak v tescu.
marjankaj
24.04.20,08:24
Nemal sa naučiť používať slovo NIE.:---
buchač
24.04.20,08:25
Máš D alebo si PN, lebo píšeš o jednom aj druhom. To sú dve odlišné veci.
======================
Čomu nerozumieš ???

...(počul som o ňom, že zavolal človeka počas PN do práce, ten prišiel, a nedstal ten deň zaplatené, pretože bol PN.)...

Mám aj vysvetliť ???
Tweety
24.04.20,08:26
nerozumieš tu asi len ty, či vari si už aj mzdár?
Chobot
24.04.20,09:03
On je na dovolenke. Ten, čo bol PN, bol asi nejaký kolega -- lebo o tom prípade iba počul.
aleaiactaest
24.04.20,09:04
Ved kto hovorí že terazky? Položil som tú otázku preto, že mi dlhšie vrtala v hlave. A chcel som vedieť ako to teda vlastne je. Keby sa opakovala do budúcna. Zamestnávatelovi som vtedy povedal: Nie. Nadšený nebol. No ani ja nie, keď mi po výplate oznámili, že na další deň už nemusím prísť do práce. ..
veronikasad
24.04.20,09:19
podpísal si dohodu o skončení pracovného pomeru alebo si robíš srandu ? Za nenastúpenie do práce počas dovolenky asi ťažko môže zamestnávatel okamžite ukončiť pracovný pomer za hrubé porušenie pracovnej disciplíny ...
marjankaj
24.04.20,09:30
No ani ja nie, keď mi po výplate oznámili, že na další deň už nemusím prísť do práce. .. ------- To ti dali dodatočnú dovolenku? Tohto zamestnávateľa si drž. Takého už ťažko nájdeš.
buchač
24.04.20,20:29
Tweety (Dnes 10:26) nerozumieš tu asi len ty, či vari si už aj mzdár?
======================
Nie, nie som mzdár...ale čítať ešte viem.

ALE pozri si komentár od Chobota.
Ten ti to vysvetlil aj za mňa...lebo na toto som narážal...viď citáciu v mojom komente.

Pochopila ???