silvia01
11.09.06,14:15
Prosim poradte mi.

Nakupili sme tovar (zaluzie) z ceskej republiky. Ako spravne zauctovat tuto fakturu, ked z nej musim odviest DPH tu na Slovensku, aby sa mi to ukazalo aj v tlacive DPH. Uctujeme v podvojnom uctovnictve. Dakujem:)


Používam software Omega
Paula
11.09.06,13:14
Prosim poradte mi.

Nakupili sme tovar (zaluzie) z ceskej republiky. Ako spravne zauctovat tuto fakturu, ked z nej musim odviest DPH tu na Slovensku, aby sa mi to ukazalo aj v tlacive DPH. Uctujeme v podvojnom uctovnictve. Dakujem:)

Chápem tak, že máš problém iba so zaúčtovaním faktúry do účtovníctva pre tento prípad - ako dostať sumy do tlačiva. Napíš, aký SW používaš (skúsení poradia) , resp. pohľadaj návod v porade "Účtovné a iné softvéry".
domi2
11.09.06,13:19
Ja mám proluč a tiež mávam české faktúry,ak maš proluč poradím
domi2
11.09.06,13:26
DPH neodvádzač ale v podstate samozdaniš t.j.DPH 19 % na vstupe a zároveň DPH 19 % na výstupe.A ešte pre tých ktorí majú umelcov zo zahraničia - dnes som bola na daňovom ,mám českých umelcov a podľa nového zákona, môžte umelcovi taktiež odpočítať 40 % paušal.výdavky par.43 odst.5 písm.D a až potom daň z príjmu 19 %, zaregistrovať sa na DU ako platitej zrážkovej dane.Na účely DPH príjem umelca tiež samozdaniť par.15 odst.4 - služby