Zuzka Plačková
25.04.20,06:24
Zdravím mám taký problém s notebookom ASUS X751S, že keď ho nemám na nabíjačke ukazuje mi napríklad 37% a po nejakej minúte sa vypne, predtým ma to upozornilo na nízky stav batérie. Čo mi poradíte s tým mám robiť? Ďakujem veľmi pekne.
misoft
25.04.20,08:45
A keď je na nabíjačke - nabíja? Ako dlho ho máš? Je možné - baterka je na konci síl - treba novú.
Dá sa objednať nová - každá batéria ma na sebe typové označenie (príklad pre objasnenie):
https://im9.cz/sk/iR/importprodukt-orig/b44/b44304f95dcd50da1f4adc84c5686393.jpg
napr. Li-ion battery pack A33-Z64 - takto sa určuje, pre aký typ NB je určená.
Prípadne - servisy pre výpočtovú techniku - aj tie vedia objednať.
PotPalo
25.04.20,10:11
1. Pokiaľ je k notebooku utilita na kalibráciu batérie, treba ju použiť, tým sa indikátor stavu zrovná.
Alebo 2. kúpiť rovno novú batériu.
Ešte je tu možnosť 3, nastaviť si v správcovi napájania vyššie limity, aby to varovalo napríklad pri 40%. Mal som batériu, ktorá naopak na 0% vydržala ešte hodinu živiť notebook. Tiež je rozdiel koľko to vydrží so záťažou a koľko bez. Časom totiž stúpne batérií vnútorný odpor, a aj keď ešte má kapacitu, tak pri záťaži klesne napätie (ohmov zákon) a notebook sa vypne.

P.S. zdravím ČUNDRCOUNTRY SHOW :D
Zuzka Plačková
27.04.20,08:21
Keď ho mám na nabíjačke nabíja a nikdy neukazuje že je nabitý, maximálne 91% viac nejde alebo ešte že 09minút do úplného nabitia, a pritom sa nikdy nenabije a mám ho viac ako tri roky
Zuzka Plačková
27.04.20,08:23
Tak to už vobec netuším o akú kalibráciu sa jedná :D a čo sa týka tých vyšších limitov, tam nič také v nastaveniach nemám :) z ničoho nič mi to prestalo normálne ísť žeby ozaj trebalo kúpiť novú batériu? neviem či sa to vôbec oplatí
misoft
27.04.20,08:31
Takže aj batéria má tri roky? V tom prípade - radšej objednať novú.
Stačí vybrať batériu,ísť do nejakého obchodu/servisu s počítačmi, ukázať a dať si objednať. Predávač/servisák by mali už vedieť a zisťiť, aká batéria je potrebná.
BTW: mne v NB vydržala batéria 4 roky a potom robila to isté, čo tebe, nabila sa, hlásila 91% (po 4 rokoch je to dosť), a po 10 minútach - kaput. Podľa kódu som v servise objednal inú a idem ďalej.
Zuzka Plačková
27.04.20,08:57
Len neviem či sa mi to veľmi oplatí kupovať keď má už cca tri roky
misoft
27.04.20,16:49
A prečo? Môj NB má už 8 rokov a stále funguje. A idem na tej druhej baterke - už 4-tý rok.