marions
26.04.20,07:47
viem, že je tu veľmi veľa tém, a viem, že to tu niekde je aj vysvetlené, len to neviem nájsť. Keď účtujete cenu za 1 položku, je to cena za účtovný doklad, alebo účtovný zápis v PD. Chcem si prerátať cca ako mám stanovené ceny lebo o mám s každým dohodnuté mesačné paušály.....a zastala som na takejto banalite :)
veronikasad
26.04.20,06:36
V JU je to jasné - počet položiek = pocet riadkov v penaznom denniku ,+ pohladavky, zavazky
V PU si musíš stanoviť podmienky sama. Kym som robila PU, inu cenu som mala za evidenciu doslych, odoslanych faktur a pokladnicnych dokladov, kde som nepocitala položky (riadky rozuctovania), ale počet dokladov a inu cenu poloziek v bankovom vypise a internych dokladoch (napr.rozuctovanie miezd)
marions
26.04.20,06:52
Ďakujem, ja mám ceny stanovené, len som si chcela tak približne overiť a neviem s akým údajom mám pracovať, keď je v cenníkoch cena za položku. Lebo v omege mi vyhodí počet vytvorených dokladov a počet zaúčtovaných zápisov. A je to dvojnásobok . Tak som len chcela vedieť čo znamená v cenníkoch cena za položku. Nejde o JU, ale o PU. Nejde mi o vytvorenie ceny, tie mám vytvorené, len som si chcela porovnať či je to cca. A neviem ktorý údaj znamená položka. Ale zas len orientačne. Veľa firiem má v cenníkoch cena za položku, tak len informáciu čo berú ako položku
marions
26.04.20,06:54
Tak ty si brala do úvahy počet vytvorených dokladov... potom som akási drahá :(
veronikasad
26.04.20,07:46
Tiez som robila v Omege, tak si to skus rozdeliť ako som písala vyššie... 100 riadkovy vypis brať ako jeden doklad, to by si bola moc lacná
marions
26.04.20,07:53
Tak to zas asi nie. A keď si robila v omege, tak si ktorý údaj brala za položku prosím Ťa? Lebo keď beriem zápis v PD, je to veľa a keď beriem účtovné doklady je to málo. Tak sa neviem orientovať. Mám napr. 1200 účtovných dokladov a z to je je 2680 účtovných zápisov. Ktoré číslo je položka? Veď keď niekto vedie účtovníctvo podľa počtu položiek, asi musí nejaké číslo do faktúry dať položky x cena za položku. Tak ktoré by v tomto prípade dali?
veronikasad
26.04.20,08:27
Precitaj si ešte raz moju odpoveď
marions
26.04.20,09:22
Tú som čítala, len som chcela si vytlačiť počet dokladov, ktoré mi dá program, vynásobiť a porovnať.... nechcela som sa dostať ku presnej cene....ale ďakujem za tvoj čas :)