Monika77
11.09.06,14:48
Zamestnanci, ktorí si sami robili RZZP mi až dnes doručili Oznámenie zamestnávateľovi o preplatkoch a nedoplatkoch. A nedoplatky sú vyššie ako 100,-. Zamestnanci si nedoplatky zaplatia sami, zamestnávateľ ich zaplatí spolu s mesačnými preddavkami, ale čo s Oznámením zdravotnej poisťovni? Nevadí, že to pošlem tak neskoro? Alebo to dopísať do mesačného výkazu? Nerada by som dostala nejaku pokutu.
Ďakujem za odpoveď.
Tweety
11.09.06,12:53
Zamestnanci, ktorí si sami robili RZZP mi až dnes doručili Oznámenie zamestnávateľovi o preplatkoch a nedoplatkoch. A nedoplatky sú vyššie ako 100,-. Zamestnanci si nedoplatky zaplatia sami, zamestnávateľ ich zaplatí spolu s mesačnými preddavkami, ale čo s Oznámením zdravotnej poisťovni? Nevadí, že to pošlem tak neskoro? Alebo to dopísať do mesačného výkazu? Nerada by som dostala nejaku pokutu.
Ďakujem za odpoveď.
Je povinnosťou to poslať, lepšie neskôr ako vôbec, pretože potom to už môže byť pod pokutou za nepodanie.:cool:
marilyn30
11.09.06,15:15
ak je možné treba podať čím skôr opravné oznámenie zamestnávateľa na ZP ak ste ho už posielali :)
endrju
11.09.06,15:32
... Alebo to dopísať do mesačného výkazu?...

RZZP nemá nič spoločné s mesačným výkazom preddavkov. Nie to ani kam "dopísať" v mesačnom výkaze. ;)
plp
11.09.06,15:42
Tiež som mala taký prípad. V poisťovniach mi povedali, že mám podať DODATOČNÉ Oznámenie a uviesť len opozdilcov, nakoľko riadne Oznámenie som už poslala. Na Oznámenie od zamestnancov si treba napísať (pre vlastnú potrebu) dátum, kedy ho doručili zamestnávateľovi. Mali tak urobiť do 31.7.2006, takže neskoré podanie Oznámenia poisťovni nie je problém zamestnávateľa
ale zamestnanca. Bolo nám to povedané aj na školení.
Ľuba
Monika77
13.09.06,08:06
Ale mne nedoplatok zamestnávateľa automaticky načítalo do mesačného výkazu. Zvlášť mi to vytlačí len na internom doklade, ktorý dávam účtovníčke na zaúčtovanie. To by znamenalo, že ten nedoplatok neuvádzam nikde inde (mám to v pracovníkovej mzde), len na oznámení poisťovni?
Monika77
Tweety
13.09.06,08:08
Ale mne nedoplatok zamestnávateľa automaticky načítalo do mesačného výkazu. Zvlášť mi to vytlačí len na internom doklade, ktorý dávam účtovníčke na zaúčtovanie. To by znamenalo, že ten nedoplatok neuvádzam nikde inde (mám to v pracovníkovej mzde), len na oznámení poisťovni?
Monika77 Ten nedoplatok zamestnancov je uvedený osobitne na rekapitulácii miezd, neovplyvňuje mesačný odvod.
plp
16.09.06,07:31
Nedoplatok alebo preplatok RZZP nesmie byť v mesačnom výkaze.
Asi je to potrebné niekde v programe nakonfigurovať. Najlepšie by bolo obrátiť sa na dodávateľa softvéru, aby Ti poradili, kde to máš nastaviť.
Ľuba