MoDu
29.04.20,12:29
Dobrý deň, nikde na internete ani u známych som sa nestretla so situáciou v ktorej sme sa ocitli. Možno tu niekto bude mat skúsenosti s podobným prípadom. Začiatkom mesiaca do nas zozadu nabural mlady chalan na semafore. Manžel brzdil na červenú ktoru si vinník nevšimol. Rozbil nam cely zadok auta. Ide o starý 16rocny Peugeot 206. Ked sa stala nehoda, na miesto prišiel nejaký pán,kt.nam povedal, že je zo súkromnej asistenčnej služby a ze podľa Waze chodi k nehodám a zadarmo poskytuje svoje služby - spísal so všetkými záznam o nehode, odfotil doklady. Zavolali sme aj políciu ale po prichode skonštatovali, ze buď začnú rozdávať pokuty (kvôli našej nehode sa za nami zrazili este 2 auta)alebo si to vybavime sami ak sme si vedomí viny. Vsetci súhlasili že sa to vybaví bez pokút, polícia odišla. Vymenili sme si teda údaje a vsetci odišli. Naše auto ostalo nepojazdné (baterka) a tak nam tento pan z AS pomohol naštartovať a navrhol vziat auto do servisu, ktorý ma zazmluvnený - že je platený servisom za to,ze takto vybavuje nehody a dovezie im autá na opravu. V servise nam auto vzali, dali náhradné auto zadarmo s tym, ze sme im dali plnú moc na vybavenie náhrady škody z PZP vinníka. Vinník má Kooperativu. Náhradné auto vraj bude hradené PZP vinníka. Po obhliadke poisťovňa určila ze ide o totálnu škodu. Odvtedy sa nevyjadrili k výške škody aj napriek našim urgenciam. Servis nám tvrdí že naše auto opravia za sumu, ktorú nam preplatí poisťovňa(aj keď ju ešte nevedia) , diely už objednali a že náhradné auto od nich máme zadarmo počas celej doby opravy. Škoda na aute je veľká - vid. foto, treba vymeniť aj nápravu. Na našu otázku ci sa im to oplatí za tú sumu (tipujem ze dostaneme tak 500 eur)a ze este nemáme ani info z poisťovne, nám odpovedali, ze toto riziko nesú oni a ze my nebudeme platit nič navyše, ani za požičanie auta. Viete mi poradiť či ste sa s týmto stretli a ako to dopadlo? Môžeme servisu veriť?
kopretinka
29.04.20,10:57
A čo je v zmluve?
MoDu
29.04.20,11:35
Zmluvu nemame, iba splnomocnenie k tomu aby nas zastupovali pri riešení škodovej udalosti pricom peniaze ma poistovna poukazat na ich ucet. Emailom nam potvrdili to co pisem vyssie, ze cela oprava bude hradena zo sumy pzp a náhradné auto mame gratis
Chobot
29.04.20,11:44
Neviem, či veriť servisu, ale to, že je to totálka som odhadol hneď z fotky. Ja som mal na 15 ročnom citroene nabúraný predok a tiež to bola totálka. Dostal som z poisťovne 1300 € ako zostatkovú hodnotu. Za to som si nakúpil z bazárov a vrakovísk náhradné diely a dal to opraviť.

Pôvodná kalkulácia servisu s originálnymi dielmi bola 3,500 €, diely som zohnal za 500 €. Práca v servise stála 270 €.

U teba to bude podobne. Neverím, že to servis opraví za 500 € a ešte bude hradiť náklady za požičanie auta (čo inak stojí cca 20 - 50 €/deň). Aby servis nakoniec neprišiel s tvrdením, že náklady boli nakoniec vyššie, poisťovňa preplatila málo a preto musíte doplatiť 1000 €!

Veď len odhadom - cena použitého nárazníka je cca 50 €, dvere sa dajú zohnať za 100 €, tam bude aj výstuha nárazníka zničená - to je cca 50 € nové , neznačkové, k tomu nejaké drobné diely, ktoré nevidno, plus lakovanie nárazníka a dverí - každé za cca 100 - 150 € = 200 - 300 € a to sme už len s materiálom cez 500 €. Ak svetlá nie sú poškodené. Ak áno, tak ešte svetlá - jedno za 50 €|.

Kde je potom robota. ktorú odhadujem na 200 - 300 €?

Počkaj si, koľko ti vypočíta poisťovňa ako zostatkovú hodnotu a potom daj auto opraviť - nech ti ale vopred urobia rozpočet. Ale je možné, že servis ráta, že tá zostatková hodnota bude viac, ako 500 €, tak potom na tom ešte zarobia.

Ak poisťovňa vyplatí nejakých 700 €, tak to tej sumy sa to dá dať dohromady, pokiaľ nie je rám skrivený. Diely ale nebudú nové, ale použité z nejakého staršieho vraku.
sito
29.04.20,12:01
" Ked sa stala nehoda, na miesto prišiel nejaký pán,kt.nam povedal, že je zo súkromnej asistenčnej služby a ze podľa Waze chodi k nehodám a zadarmo poskytuje svoje služby - spísal so všetkými záznam o nehode, odfotil doklady."

... nejaký pán ... zadarmo poskytuje svoje služby ..

Osobne verím tomu, že veci zadarmo sú veľmi drahé. Vy nie?
kopretinka
29.04.20,18:42
Bez zmluvy a ešte ste mu dali splnomocnenie....panenka skákavá......
MoDu
25.06.20,21:28
Dakujem vam za info, auto nam nakoniec vratili a nic smer neplatili... nevedeli to opravit ani za 2 mesiace tak sme sa dohodli ze ho vratia
MoDu
25.06.20,21:29
Nakoniec to naozaj bolo zadarmo a ale auto neopravili ani po 2 mesiacoch tak nam ho vratili
Chobot
26.06.20,12:10
A poisťovňa vám koľko vyplatila zostatkovú hodnotu?
MoDu
26.06.20,12:43
Nieco cez 1000 eur. Islo o Kooperativu