toranor
29.04.20,18:06
Opatrenie č. 4:
SZČO, ktorá prerušila alebo obmedzila vykonávanie alebo prevádzkovanie svojej činnosti.
Podmienkou je, aby tieto osoby nemali od 13. 03. 2020 žiaden iný príjem z podnikateľskej, nepodnikateľskej a závislej činnosti.

Takže szčo prerušila a obmedzila svoju činnosť z nariadenia štátu, ale po 13.3 mala zlomkový príjem z tej obmedzenej činnosti. Okrem toho žiaden INÝ (prac. pomer, dohoda, dôchodok, dávky, sro). Má taká osoba nárok na príspevok z opatrenia č. 4?
Neviem nájsť presné usmernenie k tomuto opatreniu. Podľa mňa OBMEDZIŤ znamená čiastočne zmenšiť - znížiť doterajšiu činnosť a INÝ je druhý, odlišný, ďalší. Takže napr. ak v povinne uzatorenej prevádzke nablokujem predaj tovaru (podotýkam že len zlomok bežnej tržby) malo by to byť v poriadku ?
Z pomahameludom som doteraz uspokojivý odpoveď nedostal.
veronikasad
29.04.20,17:06
Odpovedal si si sám, ak nablokujes aj minimalnu trzbu, mas prijem z podnikatelskej cinnosti.
veronikasad
29.04.20,17:14
Na prispevok podla Opatrenia c.2 nema narok?
kn-alka
29.04.20,17:47
tak ak píšu ŽIADEN, tak to znamená ŽIADEN príjem, ani cent !!!
marjankaj
29.04.20,21:24
Tak ty musíš byť šťastný človek, keď nemáš šajnu, čo znamená žiadny príjem.:rolleyes:
Jana Motyčková
30.04.20,07:26
Podľa mňa žiaden iný príjem nie je "žiaden", ale "žiaden iný". ˇPríjem zo szčo nie je iný. Podľa toho ako je to napísané, by som žiadala, napr. aj preto, že podmienkou je prerušenie alebo obmedzenie prevádzkovej činnosti, čiže nárok je, aj keď tá činnosť bola len obmedzená, čiže sa čiastočne vykonávala. Dopyt som dávala, ale odpoveď zatiaľ žiadna.
veronikasad
30.04.20,08:17
Janka, a co sa teda rozumie tym žiadnym inym príjmom z podnikatelskej cinnosti?
Katy a R
30.04.20,08:25
ja si myslím, že môže mať rôzne činnosti - napr pedikérka môže aj reality predávať. a len jedna prevádzka je zavretá. alebo učtovníčku môže robiť, alebo ...
marjankaj
30.04.20,14:58
šak môže robiť aj prostitútku. To nie je ani živnosť a ani ERP nemusí mať. No netuším do ktorej kolónky by to mala dať v daňovom priznaní.:---
toranor
30.04.20,15:05
Áno, ak nablokujem tržbu tak mám príjem z mojej obmedzenej podnikateľskej činnosti. Ale okrem toho nemám žiaden INÝ príjem ( z dohody, prac. pomeru, dôchodky) V podmienkach je uvedené:
1. OBMEDZENIE činnosti a
2. Žiaden INÝ príjem.

Živnosť mám od polovice 2018, za tú časť roka som nemal príjmy na platenie soc.odvodov. Za 2019 som dosiahol vysoké príjmy, od 1.10.20 budem povinne poistený + platím daň z príjmu FO. Mal som povinne uzatvorenú prevádzku, pokles tržieb viac ako 60% a nemám mať nárok na žiaden príspevok od štátu ?
Len za to, že som začal podnikať v polovici roku 2018 ?!
A tí, ktorí začali v 2019 a nebudú povinne poistený od 2020 dostanú stovky €. Ja nikomu nezávidím, ale je to
SVINSKÁ NESPRAVODLIVOSŤ.
toranor
30.04.20,15:15
Nepíšu ŽIADEN, píšu ŽIADEN INÝ ! Ja ako panteista si pomôžem kresťanským desatorom:
bod č. 1: Nebudeš mať INÉHO Boha okrem mňa.
Keby to malo znamenať že žiadneho Boha, tak by žiaden Boh neexistoval. Ani ten ktorí to naprojektoval.
marjankaj
30.04.20,15:22
Asi by si sa mal spýtať toho, kto to tak geniálne napísal v tom opatrení.