Mzdarka2
29.04.20,19:37
Zdravím vznikol mi nedoplatok na dani pri vykonaní ročného zúčtovania viete mi poradiť prečo? Je to chyba mzdarky? Ďakujem
Katy a R
29.04.20,17:45
Nedoplatok nadani vznikne - keď preddavkovo bolo zaplatené menej, ako malo byť! (to len môj laický názor;))
- veď ty si mzdárka - či?
Môže to byť aj chyba - veď každý sa môže pomýliť. Ale môže to byť aj iné ... napr vplyv NČZD, alebo .... progresívna daň ... však si vieš skontrolovať
jslancik
29.04.20,17:45
pýtaš sa, či je to tvoja chyba? narážam na tvoj nick...

prečo by to mala byť chyba mzdárky. je x dôvodov, prečo to tak môže byť. napr. ročný príjem nad určitú hranicu je zdaňovaný vyššou sadzbou. a to sa zistí až po ukončení roka. napr. preto môže vzniknúť nedoplatok... aj celkom vysoký.
Terezia13
29.04.20,18:30
https://jaspis.sk/aktuality/rocne-zuctovanie-dane - časť
Nedoplatok na dani

Zamestnancovi môže vzniknúť nedoplatok na dani, ak preddavky na daň počas zdaňovacieho obdobia, ktoré mu zamestnávateľ zrážal boli nižšie ako vypočítaná daňová povinnosť v ročnom zúčtovaní dane za rok 2019.

V prípade, ak daňový nedoplatok presahuje sumu 5 eur, zamestnávateľ zrazí zamestnancovi tento daňový nedoplatok zo mzdy najneskôr do konca roka 2020. Ak si zamestnanec uplatnil daňový bonus v ročnom zúčtovaní, zamestnávateľ daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania dane zníži o sumu daňového bonusu a zohľadní daňový nedoplatok aj v sume nižšej ako 5 eur.

Ak chce zamestnanec darovať 2% alebo 3 % dane, zamestnávateľ zrazí zamestnancovi zo zdaniteľnej mzdy, prípadne zníži sumu daňového bonusu na vyplatenie aj nedoplatok v sume nižšej alebo rovnej 5 eur najneskôr do 30. apríla 2020.
treba si prejsť zamestnanca mesiac po mesiaci, skontrolovať či je všetko správne aj podľa tohto, ak niečo z toho platí
https://www.podnikajte.sk/dan-z-prijmov/rocne-zuctovanie-dane-2019
veronikasad
29.04.20,18:40
vyplácali ste 13. a 14. plat ?
mondes
29.04.20,21:00
Nedoplatok na dani môže vzniknúť aj v prípade, ak zamestnanec počas roka mal aj iný príjem a bez oznámenia si uplatnil NČZD aj z iného príjmu. ...Presne takýto prípad som mala aj ja.
vicktor
30.04.20,05:24
Uz su tu odpovede, ale pridam aj ja, hoci neodbornik.
V mojom pripade obycajne zaokruhlovanie. Minuly rok som mal nedoplatok 2 centy, tento rok 6 centov. Urcite nepodozrievam mzdarku z lajdactva.
Autorka by mohla uviest kolko to bolo v jej pripade.