Dupi
04.05.20,06:12
Dobry den. Chcem Vas poprosit o pomoc ako mam postupovat a na co mam narok ak sme s muzom kupili pozemok ktory mal ciste LV a majitelka zrejme tiez nevedela ze na pozemku sa nachadza vodovodna rura 30cm priemer a dlha cez cely nas pozemok 100m a ide asi 5cm vedla nasho domu. Obec nam nepovedala ze sa tam rura nachadza a v pohode nam dali stav. povolenie mimo ochrannej zony. Ta je az 3,5m. Dom nam ani len ziadna poistovna kvoli tomu nepoisti. Ak by sa rura praskla dom nam podleje a spadne. Ak sa cokolvek stane vodari mozu prist aj o polnoci a ruru opravovat a zburat co treba aj dom.. Sme zufali. Co mozme od obce ziadat pripadne od koho? Mali byt vytycene siete od vodarov ale oni nam schvalili stav. povolenie bez toho... Dakujem za akekolvek informacie. Velmi pomozu
ivka70
04.05.20,04:48
a ako ste prisli na to, ze tam ta rura je? a komu patri?
ivka70
04.05.20,04:55
Tak ich zaluj, ze nemaju spravne zakreslene siete, ak su 5 cm od domu, kto to tak povolil viest?
neda sa ta rura prelozit k hranici pozemku? - niej eto sice lacne, ale mohlo by to byt riesenie
misoft
04.05.20,07:18
Riešiť by to mal ten úrad, ktorý stavebné povolenie vydal. V tomto prípade má on maslo na hlave.
Čo sa uvedeného stavu týka (predpoklad) - stavebné povolenie sa zruší, ty budeš asi musieť vypracovať nový projekt, s novým umiestnením stavby, nová žiadosť o stavebné povolenie.
A čo sa pozemku týka - veľmi pochybujem, že bývalá majiteľka o tom nevedela. Keby to povedala, že je tam vodovodný rad - hodnota pozemku by šla rapídne dole. Takto to zamlčala a zhrabla riadne prachy. Tvoj pozemok ale teraz má mizernú hodnotu.
Vodári: Vedeli by preložiť, o tom niet pochýb, lenže financovanie by bolo na tebe!
Teraz si v patovej situácii. Povolenie máš, stavať však nemôžeš pre potrubie. Úrad ti buď zruší, alebo dá podmienky, ktoré nebudeš schopný splniť. Ale viac robiť s tým ten úrad už nebude - jeho sa to "netýka". Takže buď budeš stavať na základe povolenia, ale vodári nedajú súhlas s kolaudáciou, alebo nebudeš stavať a povolenie časom stratí platnosť. Dostal si sa z dažďa pod odkvap.
Skús zatlačiť na SÚ, aby aj oni participovali na riešení problému, nakoľko ich chybou si sa dostal do tejto situácie.
kopretinka
04.05.20,12:31
Ja by som žalovala aj úrad aj tú zamestnankyňu,čo vystavila to povolenie a nie že oni od teba budú žiadať niečo podpisovať a vyhrážať sa neskolaudovaním!
ivka70
04.05.20,12:36
Kedze vzdat sa dopredu svojich prav nema zmysel, taky podpisany papier aj tak nema zmysel.
Podstatne je, ci pochybili vodari a nemaju zakreslene vedenie vodovodu v mapach obcea SU nemohol vediet, ze tadial ide potrubie alebo to zakreslene mali a pochybil SU. ktory vydal stavebne povolenie.
Kazdopadne v oboch pripadoch mozes ziadat nahradu skody.
Pripadne ci vies dokazat povodnej majitelke, ze to vedela zatajila.

Byvat bez kolaudacie je sice teoreticky mozne, ale aj to moze mesto napadnut.
ivka70
04.05.20,12:49
Ak jej dokazete, ze o tom vedela a ze vas zavadzala, aj celu a nahradu skody, co vam sposobila .... ale to sa treba sudit.
Ale zasa na druhej strane, ona vam to nemusela predavat ako stavebny pozemok ani vam nic take neslubovat, teda nezavadzala nikoho. Na zahradu sa to pouzivat da.
korela
04.05.20,13:12
Ak by mesto stavbu aj napadlo, niekto rád pokutu zaplatí bez problému. A bude tam bývať i naďalej.
korela
04.05.20,13:24
Na stratu práva v štáte upozorňoval v predvolebnom čase najmä Harabín, ak nebol sám s touto témou. Sledujem rozostavaný dom, už je takmer hotový, majú už súpisné číslo domu, takže aj schránka už je, ale ešte ani nepožiadali o stavebné povolenie. To je tak, v niektorých prípadoch je ešte stále výhodnejšie zaplatiť pokutu.
A v návrhu PVV je ešte ďalšie uvoľnenie Stavebného zákona. Komu to asi tak všetko vyhovuje? Buď tomu niekto nerozumie, alebo mu to bude vyhovovať. Stačí sa pozrieť napr. na Nemecko, aké tam majú normy a zákony. Už s vykonávaním "kontrol a sankcií" sme za opicami.
korela
04.05.20,14:05
Jediným riešením je súdna cesta. Prekladať trasu vedenia s najväčšou pravdepodobnosťou vodáreň určite nebude. Štyridsaťročné vedenie nie je staré.
Iba trochu nechápem, že ste si ho nevšimli, keď je tak blízko domu ako tvrdíte. 5 cm?
korela
04.05.20,14:37
Neviem, aké máte základy, ale potom ste mali svojím spôsobom aj šťastie, že ste o neho nezakopli. Či aj podpivničenie ...
besttracker
04.05.20,16:54
kedy bolo vodovod. potrubie postavene ? ak za komancoch tak to je prehraty boj....a mozete zacat setrit na prekladku za vlastne....
jslancik
04.05.20,17:28
len na margo niektorých tvojich tvrdení. ty vyčítaš obci, že od teba nepýtali papiere, ktoré si im mala dať. v prvom rade si sa ty laxne postavila k problému a nedodala si potrebnú dokumentáciu. čo by iní dali za to, aby ich SÚ nebuzeroval kvôli lajstrom. tebe sa to vypomstilo. mimochodom absolútne neverím, že ste nevedeli, že vám ide potrubie 5 cm od stavby. keby 50, tak OK, ale 5? ha ha. ani žiadny hyperaktívny/hypervšímavý sused nebol iniciatívny a nebol vám dať informácie, keď prišiel bager? zvláštna obec :D

právnik si môže tvrdiť, čo len chce. prihrieva si svoju polievočku. on dostane peniaze tak či tak. jasné, že by si musela dokázať úmysel. teda najprv to, že o tom vedela a potom to, že vám to zatajila s úmyslom podviesť vás. ak nemáte v KPZ alebo preberacích protokoloch explicitne napísané, že na pozemku sa nenachádzajú žiadne inžinierske siete, prípadne ich tam máte všetky zakreslené (okrem inkriminovanej), tak jej nedokážete, že o tom vedela. nieto ešte úmysel podvodu.

v zmluve máte dohodnuté, čo je predmetom zmluvy. nepredpokladám, že tam sú špecifikované siete, ktoré tam sú (iba ktoré), prípadne že tam žiadne okrem vymenovaných nie sú.

komplikovaná situácia, nezávidím. ak je už HS postavená, tak jedine prekládka na vlastné náklady.
misoft
04.05.20,22:43
Hmmmm... hrubá stavba postavená - na základe ČOHO sa stavala? Alebo ste len "legalizovali" už vzniknutý stav? Veď bez stavebného povolenia nemôžeš ani len základy začať kopať.
korela
05.05.20,22:36
Dupi, čo sa týka havárie, ak ide o liatinové potrubie, mohlo by nastať podmytie, ak oceľové, na to nemusíte ani nikdy prísť, pretože by vznikol malý presak. Tých je na trasách veľa, úniky sa zarátavajú do plánovaných strát.
pavol54
06.05.20,03:39
V prvom rade zlyhal stavebný úrad (čo je obec) a tomu by som to nechal poriadne vyžrať. K stavebnému konaniu sa vyžadujú stanoviská Všetkých majiteľov líniových zariadení že sa tam nenachádza ich zariadenie. 1. správa telekomunikačných zariadení je ich niekoľko. 2.vodárne, 3. plynárne 4.elektrárne.
Stanovisko hasičov, stanovisko historického ústavu, atď tento zoznam dodáva stavebný úrad, bez stanovísk ani len nemá začať stavebné konanie. Asi miestna korupcia.
pavol54
06.05.20,03:43
majiteľka mohla aj nemusela vedieť tej to nedokážete, iba vtedy ak by sa dokázalo že jej také potvrdenie čo len jeden majiteľ línie dodal
kopretinka
06.05.20,06:00
Ale veď povolenie dostali,veď je to v nadpise!
jslancik
06.05.20,18:10
čo myslíš tou "miestnou korupciou"? kto by koho korumpoval v tomto prípade? mne to vychádza jedine na tuto zadávateľku otázky voči obci. ale to nedáva zmysel. jedine, že by si neuvedomili, kvôli čomu všetkému niekoho na obci uplatili. aby privrel oči a podpísal papiere a nerobil problémy. a nakoniec je to na škodu korumpujúceho :D a chce sa súdiť s obcou :D to by bola riadna blbosť :D
pavol54
06.05.20,18:30
osoba ktorá sa za obec pôvodne vyjadrovala nemusí byť tá istá čo teraz ( pre urýchlenie čosi za čosi a pečiatka je však zajtra tu už nebudem,)
jslancik
06.05.20,18:33
ide mi skôr od druhú stranu. to by musel byť niekto zo strany osoby, čo tu teraz píše litánie a neuveriteľne sa sťažuje a chce sa súdiť, lebo sa jej stala krivda. to mi vôbec nesedí.
pavol54
06.05.20,20:43
to by si neveril čo všetko dokážu niektorí ak je prelomené ich ego. Ak aj niečo, tak zatĺkať, zatĺkať.
Asi takto voľakedy sa za STK dávalo niečo, auto prešlo o dva dni mal majiteľ smolu zobrali mu techničák myslíš že sa prizná že dal niečo, skôr bude útočiť na stanicu že neodhalila poruchu, uviedol som to ako podobnosť
jslancik
10.05.20,06:03
Máš o tom veľmi zjednodušenú predstavu. Cena vzniká dohodou medzi predávajúcim a kupujúcim. Nie nejak spätne nejakým odhadcom, ktorý vám povie cenu akú chcete. Od bývalej majiteľky nedostanete nič, toho sa neboj. Čo som písal v odpovedi, stále platí.
buchač
10.05.20,06:08
majitelka zrejme tiez nevedela ze na pozemku sa nachadza vodovodna rura
-------------------
A exmajitelku davame v pond. na sud. Bol u nas na pozemku znalec povedal ze pozemok ide dole o 40perc takze ona si moze nachystat prachy mtore nam vrati.
===================
Tstststststs....to naozaj ???
To len aby si bola v obraue ;)
jslancik
10.05.20,06:17
Určite. Ak s tým ex majiteľka súhlasí, nemusí to ísť na súd. Ak súhlasí so súdom, vie, že má veľkú šancu. Máš skutočne divné predstavy. Právnici budú mať radosť a pomastia si vrecká.
buchač
10.05.20,06:26
Dupi (Dnes 08:13) Akoze o com tu pisete? My sme boli za najlepsim.advokatom a nie s jednym sme sa radili ale s viacerymi a zo zakona je uplne jedno ci to majitelka vedela alebo nie nechapete to? Uz som to tu niekolko x pisal! Sudny znalec urobi nanovo znalecky pozemku uz s rurou a cenovy rozdiel majitelka musi vratit!
Tu neni o com sa bavit.
====================
Najlepší advokát z malého okresného mestečka ...???
Sorry...otázka bola zadaná 4.5. a dnes je 10.5.
Môžeš vešať niekomu inému na nos, že si pobehala viacerých právnikov za tých pár dní....ku tým najlepším advokátom sa objednáva na termín a nechodí k nim ako na pivo.
Pochopila ???

Ale inak ?
Tu sa fakt niet o čom a aj s kým (s tebou) na danú tému baviť.
jslancik
10.05.20,06:31
Svätá prostato. Poznám takých ľudí, čo z nejakého celku zachytia iba časť. tú, ktorá sa im hodí do vlastných predstáv a očakávaní. A sú šťastní, že je všetko tak, ako si myslia. Lenže zabúdajú na ten zvyšok. Nuž ale veľa šťastia. Začnite šetriť na súdne poplatky.
kukučka
10.05.20,06:43
Veď my ti to želáme, nezabudni prísť tu aj potom, keď budeš mať tie vrátené peniaze od majiteľky.
pavol54
10.05.20,07:35
ľudský faktor nikdy nezlyháva tá pani si mohla vybavovať stavebné povolenie v dobrej viere a ak jej dal niekto z obce pečiatku tak prečo porušili zákon, Obec ako stavebný úrad porušila svoje povinnosti Nemôže dať pečiatku ak nemá všetky rozhodnutia.
Dupi
10.05.20,07:38
Konecne to tu niekto pochopil...
marjankaj
10.05.20,08:36
No daj tú zmluvu, nech vidíme čo si kúpil. Možno iba záhradu. :eek:
pavol54
10.05.20,08:50
To si si ani nepreštudoval kompletnú stavebnú dokumentáciu pri kúpe pozemku? Mal si vedieť čo musí obsahovať. ešte aby z teba nespravili vieš čo? nazvime to právneho analfabeta. Neznalosť zákonov neospravedlňuje platí obojstranne
pavol54
10.05.20,09:20
tak čo tu vypisuješ a raď sa so svojimi advokátmi
marjankaj
10.05.20,09:35
Hovorí sa, že Trnava je malý Rím, samá kurva samý kmín.
buchač
10.05.20,09:41
Dupi (Dnes 10:58) LV bolo ciste tak co sme akoze mali prestudovat. Dakedy sa veci za komacov nedavali na LV teda vecne bremena. Aj ked sa tu na hlavu vsetci postavite a budete tu vkuse na mna utocit tak nakoniec zistíte ze kto ma pravdu. Vy ste sa radili s advokatmi ako ja? Nie len tu trepete svoje fantasmagorie. Ja mam vsetko uz prejednane s advokatmi aj s obcou aj exmajitelkou a oni uznali svoju chybu a vedia aj to ze zo zakona maju smolu a ze pochybili oni. A prijimaju zodpovednost za to.

==============================
Nepíšem do komentára...takto to bude jasnejšie.

Píšeš niečo o radení sa sa advokátmi ?
Nemyslíš si, že rada je niečo iné ako je vynesenie rozsudku ?
...a čo máš prejednané s advokátmi ? Akože rozsudok ?

Za socíku sa nedávalo vecné bremeno ?
Ty môj oný...a to si kde na takú onú prišla ? To ti kto povedal ?...Matovič ?

Píšeš, že máš prejednané všetko a so všetkými zúčastnenými stranami...s obcou, s bývalým majiteľom.
Tak potom vystáva otázka, že na čo chceš ísť na súd, keď dokonca uznali chybu.
Dokonca prijímajú zodpovednosť....


TY si myslíš, že sa tu s kým bavíš a dokonca určitým a urážlivým tónom ?
TO sa môžeš takto doma so svojim papuľnatým oným takto baviť a nie s nami.
TO si ale fakt myslíš, že raz napíšeš jedno a potom napíšeš druhé...a my ti to zožerieme ?...nuž omyl...takéto odporujúce kydy si nechaj pre seba.


P.S.:
...a včul daj rozprávku o Červenej čiapočke...dlho som ju nepočul.
pavol54
10.05.20,11:05
a čom a s kým bola debata? "Ak sa mi odpoveď nepáči tak ju vymažem aj s diskusiou"
misoft
10.05.20,11:12
Ono sa tu toho maže do aleluja - i môj príspevok šiel ta het v čorty. Niekto zmazal - ja nie.
ivka70
11.05.20,07:03
Autorka zmazala vsetky svoje komentare, tym padom aj vsetky reakcie na ne zmizli .... aj tak sa da :(